Politika

YRP Elazığ İl Başkanı Ateş, Yapılan Zamlara Değindi

YRP Elazığ İl Başkanı Ateş, Yapılan Zamlara Değindi

Sıtkı Taşel/Elazığ – BHA

Toplantıda açıklamalarda Bulunan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, 2023 seçimleri ve sonrasını değerlendirerek partilerinin doğru işler yaptığını söyledi.

Yeniden Refah Partisi İl Divan Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Yeniden Refah Partisi Teşkilat Başkanı Abdullah Çınar, “Seçim sonrası yaptığımız ilk il divan toplantısına hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.

ATEŞ: YAPILAN BİR ORTAKLIK VEYA KOALİSYON DEĞİL, SEÇİM İTTİFAKIYDI

Yenide Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, “Seçimlerden sonra yaşanan süreç gösterdi ki Yeniden Refah Partisi doğruya doğru, yanlışa yanlış diyerek halktan aldığı vekaletin hakkını veren bir iyilik hareketi olarak önemli işler başarmıştır. Seçim öncesi ittifak ortağı olduğumuz Cumhur İttifakıyla uygulanmak amacıyla ilettiğimiz taleplerimizin arkasındayız ve takipçisiyiz. Tepkimizi de anında gösteriyoruz ve hükümeti uyarıyoruz. Yüzde 80’lere vatan enflasyonlara rağmen emeklilere reva görülen yüzde 25’lik zamma karşı tepkimizi koyduğumuz gibi akaryakıtta ÖTV’nin artışı ile yüklü miktarda yapılan zamlara da tepkimizi en üst seviyeden gösteriyoruz. Seçimlere Cumhur İttifakı ile girmemiz bu hükümetin tüm icraatlarını desteklediğimiz anlamına gelmez. Kaldı ki yapılan bir ortaklık veya koalisyon değil, seçim ittifakıydı” ifadelerini kullandı.

 

 

ATEŞ: KAMUDA TASARRUF TEDBİRLERİ İVEDİLİKLE ALINMALI VE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE UYGULANMALIDIR

Akaryakıttan, kiraya, ÖTV’den memur ve emeklilere yapılan zamlarla ilgili konuşan Başkan Ateş, “Bugün ülkemizde ciddi bir hayat pahalılığı ve enflasyon yaşanmaktadır. Yeniden Refah Partisi olarak memurlarımızın enflasyona karşı ezdirilmemesi amacıyla yapılanları destekliyor, ancak emeklilerimizin yüzde 25 maaş artışlarını çok haksız ve adaletsiz buluyoruz. KDV oranlarına yapılan zamları her türlü vergi ve harçlara getirilen yüksek artışların ardından son olarak akaryakıtta ÖTV oranına getirilen fahiş artışlar artık vatandaşlarımızı ezen ve kabul edilemez noktalara gelmiştir. Bütçe açığının KDV, ÖTV çeşitleri, harçlar gibi dolaylı vergilerle yapılan yüksek artışlarla karşılanmaya çalışılması mal ve hizmetlerde yüksek zamlara sebebiyet vermektedir. Yüksek enflasyonu tetiklemekte ve vatandaşlarımızın alım gücünü iyice zayıflatmaktadır. Bununla birlikte asgari ücrete, memur maaşlarına yapılan zamlar bu yapılan yüksek oranlı vergi artışları da enflasyon neticesinde eriyip gitmiş. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerine çözüm olmamış ve ceplerindeki yangını söndürmemiştir. Bütçe açığının faturasını vatandaşlara kesen bu uygulamalardan bir an evvel vazgeçilmelidir. Bunun yerine kamuda tasarruf tedbirleri ivedilikle alınmalı ve güçlü bir şekilde uygulanmalıdır. Kamuda israf bitirilmelidir” şeklinde konuştu.

 

Başkan Ateş 31 Mart 2024 yerel seçimlerine de değindi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu