Ekonomi

Yıldırım Belediyesi E-ruhsat ile 9,5 Ton Kağıt Tasarrufu Sağladı

Yıldırım Belediyesi E-ruhsat ile 9,5 Ton Kağıt Tasarrufu Sağladı

Hasan ÖZDEMİR/BURSA – BHA

Yapıların ruhsatına esas projelerin kâğıt ortamı yerine dijital ortamdan alındığı, onaylandığı ve dijital bir dosya olarak müelliflerine teslim edildiği e-imza (dijital imza) uygulaması ile Yıldırım Belediyesi hem kaynakları doğru kullanıyor hem de zamandan tasarruf ediyor.

 

Yapı denetim firmaları ve proje müellifleri artık belediyeye sundukları yapı projelerini e-imza ile imzalayıp teslim ediyor. Yıldırım Belediyesi de projeleri e-imza ile onaylayarak kalın proje ozalit çıktıları yerine CD, flash disk (harici bellek) veya e-mail yoluyla müelliflere teslim ediyor. 2020 yılından bu yana uygulan bu sistemle 9,5 ton kâğıt tasarrufu sağlanarak 160 ağacı kesilmekten kurtardı.

 

 

 

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, dijital uygulamalar ile vatandaşın hayatı kolaylaşırken, belediyecilik hizmetlerinin de daha hızlı verilebildiğine dikkat çekti:

“E-İmar Dijital Onay Sistemi’nin sağladığı yenilikle mimar, mühendis ve yapı denetim firmalarımız belediyeye gelmeden zamandan, dosya ve proje çıktısından tasarruf ederek istedikleri evraka elektronik ortamdan ulaşıyor. YETKİN Dijital Onay Sistemi ile mimari ve mühendislik projelerde zaman ve kağıt israfının önüne geçtik. Dijital çağın gerekliliklerini yerine getirerek imara dair tüm başvuruların bir tıkla gerçekleştirilmesine imkân sağladık. Hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak adına teknolojiyi çalışmalarımızın merkezinde tutuyoruz. Sosyal ve kültürel gelişimi ile Bursa’nın parlayan yıldızı haline gelen Yıldırım’a, dijital teknolojiyi de entegre ederek hizmetlerin daha ulaşılabilir olmasını hedefliyoruz”

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu