Yaşam

Yeniden Hayata Tutunuyorlar

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve ilgili kurum amirleri tarafından , Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve Heyetine Huzurköy Rehabilitasyon Merkezi’ni tanıtarak, merkezde yürütülen faaliyetleri yerinde inceledi.

Yeniden Hayata Tutunuyorlar

Kırıkkale’de uyuşturucu madde bağımlısı bireylerin tedavi edilerek yeniden hayata tutunması amacıyla Valiliğimiz tarafından kurulan Huzur Köy Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni mesleki atölyeler faaliyete geçirildi. Çevre illerden de bu merkezde tedavi sürecine giren bireyler, 6 ay boyunca aldıkları mesleki eğitimlerin yanı sıra sosyal ve spor aktiviteleri de yaparak yeniden hayata tutunuyor.

Vali Ayaz’a Sunum Yapıldı

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, makamında kendisini ziyaret eden Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ile yaptığı görüşmenin ardından Huzur Köy’de yapılan faaliyetleri yerinde inceledi. Rehabilitasyon Merkezinin incelenmesi öncesinde Vali Ayaz ve heyetine, madde bağımlısı bireylerin tedavi edildiği merkezle ilgili sunum yapıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş tarafından yapılan sunumda; tesiste yer alan meyve bahçesi, çini, motor, sanat, mesleki iş atölyeleri, sosyal aktiviteler ve spor alanlarıyla ilgili bilgiler aktarıldı.

 

 

Usta Öğreticiler Tarafından Mesleki Eğitim Veriliyor

Vali Tekbıyıkoğlu, bireylerin rehabilitasyon süreci içerisinde gördükleri Psikososyal tedavilerinin yanı sıra usta öğreticiler tarafından da mesleki eğitimlerin verildiğini belirtti.
Vali Tekbıyıkoğlu, tesisten faydalanan bireylerin rehabilitasyon süreci içerisinde, psiko-sosyal tedavilerinin yanında ilgili meslek eğitmenleri tarafından verilecek eğitimler ile yeterli mesleki bilgi ve beceri kazanmaları sağlanarak istihdam edilebilirlikleri artırılacağına değindi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu