Gündem

Yaz Dönem Kuran Kursları Bu Gün Sona Erdi

Yaşar Tonbak / Beypazarı (BHA)

Yaz Dönem Kuran Kursları Bu Gün Sona Erdi

Diyanet İşleri başkanlığı, İlçe Müftüleri aracılığıyla başlattığı yaz dönemi kuran kursları bu gün itibariyle sone erdi.

Beypazarı İlçesinde yaz dönemi Kur’an kurslarının ilçe genelinde Başta Kuran kursları olmak üzere Mahallelerde camilerde verilen kuşlara toplamda 2 bin 165 dolayında öğrencinin katılarak temel dini eğitimlerin verildiği ve çok sayıda öğrencinin de kuran okumaya başladığı kaydedildi.

İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, yaz önemi kuran kursların başladığı 3 Temmuz gününden itibaren tüm din görevlileri canla başla çocukların temel dini eğitimleri ve kuran öğrenmeleri yönünde özverili bir çalışmada bulunduklarını söyledi.

Zaman zaman kendisinin de gerek camilerde, gerek Kuran kurslarında açılan yaz dönemi Kuran kurslarına ziyarette bulunduğunu belirten İlçe Müftüsü İnciler, “gerçekten yaz dönemi kuran kursları çok verimli geçti. Kur’an kurslarımızda çocuklara yiyecek ve içecek gibi, gıda dağıtımlarında bulunan dernek ve hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Bu gün geldiğimi nokta da Kurslarımıza katılan 2165 öğrencimiz, dinini, Diyanetini, temel dini eğitimlerini aldığı gibi, çok sayıda öğrencimiz Kuran kerimi okumaya başladı. Yaz dönemi kuran kurslarımız Temmuz itibariyle başlamıştı ve bu gün itibariyle de son buldu” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu