Spor

Yaptığımız ve Yapabileceğimiz Transferler Var

İsmail Kartal: Yaptığımız ve Yapabileceğimiz Transferler Var

BHA SPOR SERVİSİ

İsmail Kartal ve Osayi Samuel UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda karşılaşacakları Zimbru maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Kartal, transfer gündemi ve maç ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“İçlerinde Yıldız Oyuncular da Olacak”

Yıldız oyuncularında transfer edileceğini belirten Kartal, “Yaptığımız ve yapabileceğimiz transferler var. Başkanımız ve yöneticilerimiz sıkı bir şekilde görüşmeleri sürdürüyorlar. Yıldız oyuncudan ziyade olması gereken yerlere transfer yapacağız. Tabii içlerinde yıldız oyuncular da olacak. Aramızda geç gelen ve kadroya alamadığımız oyuncular var. Kadroya olmayabilirler ama en kısa sürede takıma kazandıracağız” dedi.

“Başkanımız Kaleci Transferini Yürütüyor”

Kaleci transferindeki son durumu değerlendiren tecrübeli teknik adam, “Başkanımız kaleci transferini yürütüyor. Her türlü çabayı gösteriyor. Biz de bu transfer için başkanımızla görüştük” ifadelerini kullandı.

“Avrupa’nın Önemli Kulüplerinden Oyuncularla Görüşmelerimiz Devam Ediyor”

Adı Fenerbahçe ile anılan milli futbolcu Cengiz Ünder transferi ile ilgili gelen soruya Kartal, “Cengiz Ünder üzerinden gitmeyelim. Cengiz gibi, Avrupa’nın önemli kulüplerinden oyuncularla görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

Kartal’dan Yabancı Sınırı Yorumu

Yabancı sınırından herkesin şikayetçi olduğunu vurgulayan Kartal, “Yabancı konusunu konuşmaya kalkarsak, saatler sürebilir. Herkes şikayetçi. Burada bir ortak yol bulunması lazım. Başkanlar, teknik direktörler ve TFF bir toplantı yapmalı. Sadece başkanların alacağı bir karar değil. Teknik direktörler de bu işin içinde olmalı” dedi.

“Dzeko ve Tadic, Dünya Çapında Kariyere Sahip Oyuncular”

Dzeko ve Tadic’in takım ve kendisi ile iletişimini anlatan Kartal, “Dzeko ve Tadic, dünya çapında kariyere sahip oyuncular. Geldiklerinden bu yana tüm oyuncularımıza örnek davranıyorlar. Benim her şeyim açık ve nettir. Onlar da bundan çok memnunlar” şeklinde konuştu.

İsmail Kartal, Fenerbahçe taraftarlarına takımlarına inanmaları gerektiğini söyleyerek “Çubukluyu giyen her oyuncu en iyi oyuncumuzdur, çubuklu formayı giyen takım en iyi takımdır. Her futbolcumuz, üstündeki sorumluluğu bilecek. Buna inanın. Bu çocukların sadece sizin desteğinize ihtiyacı var” dedi.

” Fenerbahçe’de En İyi Futbolumu İsmail Kartal Döneminde Oynadım”

Fenerbahçe kariyerinde en iyi döneminin Kartal ile geçtiğini belirten Osayi Samuel, “Hocamızın nasıl bir oyun oynattığını herkes biliyor. O zaman da öz güvenli oynuyorduk. Fenerbahçe’de en iyi futbolumu İsmail Kartal döneminde oynadım. Rusya’da iyi bir hazırlık kampı geçirdik. Oradan çıktığımı maçlar çok önemliydi. Şu anda Fenerbahçe’nin futbolcusuyum. Dedikoduları dinlemiyorum. Hocamıza inanıyorum, o da bana inandığını hissettiriyor” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu