Yaşam

Varsak Karşıyaka’ya Yeni Park

Varsak Karşıyaka’ya Yeni Park

ANTALYA – BHA

Geniş caddeleri, site tarzı konutları ve orman manzarasıyla ilçenin tercih edilen yerleşim yerlerinden biri olan Varsak Karşıyaka Mahallesi’nin yeşil kimliği yeni parklarla artırılıyor.
Bu yılın ikinci yarısında 13 mahalle parkının yapımını yatırım programına alan Kepez Belediyesi, Varsak Karşıyaka Mahallesi’ne de yeni bir yeşil alan kazandırıyor.

Parka Zeytin Ağaçları Dikilecek

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeşil alan düzenlemesini 1368 Sokak’ta gerçekleştiriyor. Çevresinde konutların bulunduğu iki bin 234 m2 alan, mahalle parkına dönüştürülüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçileri, park alanında ilk olarak zemin tesviyesi çalışmasını yaptı. İnşaatı devam eden parkta, spor alanları, çocuk oyun alanı, kamelya, oturma mobilyaları yer alıyor. Çim ekilecek olan park alanının yeşil görünümü, dikilecek olan zeytin ağaçlarıyla zenginleştirilecek.

Bölgeye Nefes Olacak

Yapımı tamamlandığında park, bölgede oturanlar için dinlenebilecekleri, sosyal ve fiziksel aktivitelerini yapabilecekleri, çocuklar için de eğlenebilecekleri bir nokta olacak.
Varsak Karşıyaka Mahallesi 1368 Sokak’a yapılan park, yeşil peyzajı ve zeytin ağaçlarıyla bölgeye nefes olacak.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeşil alan düzenlemesini bu yıl içerisinde tamamlamayı planlıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü de, parkın çevresindeki yolların asfaltını da önümüzdeki aylarda yenileyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu