Spor

U19 Millî Takımımız, Yunanistan’ı 2-1 Yendi

U19 Millî Takımımız, Hırvatistan’da düzenlenen Uluslararası Dostluk Turnuvası ilk maçında Yunanistan’ı 2-1 mağlup etti.

Mücadelenin ilk yarısını 1-0 geride tamamlayan Ay-yıldızlılar, ikinci yarıda bulduğu gollerle galibiyete uzandı. Millî Takımımızın gollerini 75. dakikada penaltıdan Emre Uzun ve 80.dakikada Arda Berk Özüarap kaydetti.

Yunanistan’ın tek golünü 25. dakikada penaltıdan Ioannis Gkitersos attı. U19 Millî Takımımızda Emre Uzun 29. dakikada bir penaltı vuruşundan da yararlanamadı.

U19 Millîlerin Yunanistan ile oynadığı karşılaşmayı Genç Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Selman Coşkun da yakından takip etti. Uluslararası Dostluk Turnuvası’nda bir sonraki maçlar 13 Şubat Salı günü oynanacak.

Stat: Umag Sport Center Pitch 1

Hakemler: Antonio Melnjak, Marko Balen, Luka Pajic

Yunanistan: Georgios Karakasidis, Charalampos Georgiadis, Nikolas Deligiannis (Dk.60 Christos Kosidis), Marios Filon (Dk.60 Theofanis Bakoulas), Vasileidos Kontonikos (Dk.46 Marios Katris), Dimitrios Kaloskamis (Dk.60 Ilias Simantirakis), Ioannis Gkitersos, Konstantinos Gkoumas (Dk.46 Aristeidis Andrikopoulas), Vasileios Pasachidis (Dk.88 Konstantinos Kostoulas), Sotirios Kontouris (Dk.81 Adriano Bregu), Argyrios Liatsikouras (Dk.46 Anastasios Kontorouchas)

Türkiye: Arif Şimşir, Muhammed Eren Arıkan, Yiğit Fidan, Emirhan Başyiğit, Baran Ali Gezek, Efe Seyhan (Dk.85 Enes Albak), Emre Uzun (Dk.85 Emre Çil), Halil Özdemir, Bedirhan Yıldız (Dk.46 Hüseyin Ertürk), Tolunay Artuç (Dk.65 Enes Erol), Berkant Gedikli (Dk.46 Arda Berk Özüarap)

U19 Millî Takımımızın Uluslararası Dostluk Turnuvası aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Kaleciler: Arif Şimşir (Altınordu), Deniz Dilmen (Rams Başakşehir Futbol Kulübü), Mehmet Şamil Öztürk (Mondihome Kayserispor)

Defans: Hikmet Çolak (Altay), Emirhan Başyiğit (Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş.), Yiğit Fidan (Bursaspor), Furkan Çolak (Eyüpspor), Muhammed Eren Arıkan (Mondihome Kayserispor), Arda Berk Özüarap (Beşiktaş A.Ş.), Enes Albak (Yılport Samsunspor), Berkant Gedikli (Rot-Weiss Essen)

Orta Saha: Murat Arda Ayhan (Belediye Derince Spor), Yusuf Sertkaya (Bursaspor), Baran Ali Gezek (Mondihome Kayserispor), Bedirhan Yıldız (Kocaelispor), Enes Erol (Yukatel Adana Demirspor A.Ş.), Tolunay Artuç (Boluspor), Alper Efe Pazar (Yılport Samsunspor), Emre Çil (MSV Duisburg), Efe Sayhan (Siltaş Yapı Pendikspor Futbol A.Ş.), Muhammet Ali Özbaskıcı (Yılport Samsunspor), Emre Uzun (Bitexen Antalyaspor)

Forvet: Kaan İnanoğlu (MSV Duisburg), Halil Özdemir (Jong KV Mechelen), Hüseyin Ertürk (Beveren SK)

Teknik Direktör: Soykan Başar

Maç Programı:

Tarih-Saat(TSİ) 1. Takım Skor 2. Takım Stat / Şehir
10.02.2024 – 14.30 Yunanistan   1-2 Türkiye Umag Pitch 1
10.02.2024 – 17.00 Letonya   0-0 S. Arabistan Stadium Novigrad
13.02.2024 – 14.30 Yunanistan   Letonya Umag Pitch 1
13.02.2024 – 17.00 S. Arabistan   Hırvatistan Stadium Novigrad
13.02.2024 – 19.30 İskoçya   Türkiye Umag Pitch 4
16.02.2024 – 14.30 Hırvatistan   Yunanistan Umag Pitch 1
16.02.2024 – 14.30 Türkiye   S. Arabistan Zelena Laguna Sport Center/Porec
16.02.2024 – 19.30 Letonya   İskoçya Umag Pitch 4

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu