Politika

Türkiye Yüzyılı’na Emin Adımlarla İlerliyoruz

Milletvekili Canbey’den Mesaj: Türkiye Yüzyılı’na Emin Adımlarla İlerliyoruz

Pervin BÖLÜKBAŞI/BALIKESİR – BHA

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Milletvekili Canbey mesajında şu ifadelere yer verdi;“Toplumların tarihlerinde asırlar boyu unutulmayacak, nesiller boyu dilden dile bir destan gibi anlatılacak dönüm noktaları vardır. İşte bugün ülkemiz için bu dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz destanımızın 7. Yıl dönümüdür.
FETÖ ve destekçileri tarafından ülkemizi işgal girişimi olan 15 Temmuz darbe girişimi, aziz milletimizin yüreğindeki imandan aldığı güçle akamete uğrattığı bir destandır.

Vatan ve millet düşmanlarının hain emellerinin cennet vatanımızın üstünde tüten en son ocak sönmeden hayat bulamayacağının ifadesidir. Genci yaşlısıyla Türkiye’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği gündür.

Ecdadımız Sultan Alparslan “Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım, ya şehit olur Cennete giderim” demişti ve Anadolu’nun tapusunu kazanmıştı. Ecdadımız Fatih Sultan Mehmet, “Ey İstanbul, ya ben seni alırım, ya sen beni alırsın” demişti ve bir çağ kapatıp, bir çağ açmıştı. Ecdadımız Yıldırım Bayezid, “Yenileceğinden korkan daima yenilir” demişti. Ecdadımız Abdülhamit Han, “Bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir” demişti. İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal, “Ya istiklal, ya ölüm” demişti ve Türkiye Cumhuriyet’inin banisi olmuştu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da 15 Temmuz günü

“Halkın gücünün üstünde bir güç tanımadım ben bugüne kadar.” demişti ve bu milletin yenilemez olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştı.Bizler de aynı kararlılıkla, ecdadımızdan aldığımız güçle, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan izinde Türkiye Yüzyılı’na emin adımlarla ilerliyoruz.Bu vesileyle; 15 Temmuz gecesi şehadet mertebesine ulaşan kahramanlarımıza ve bu vatan için toprağa düşmüş tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu