Spor

Trabzonspor’da Onuralp Çevikkan’dan Açıklamalar: “Öğreneceğim Çok Şey Var…”

Trabzonspor’da Onuralp Çevikkan’dan Açıklamalar: “Öğreneceğim Çok Şey Var…”

Tamer ATASOY – TRABZON

Bordo-mavili takımın Altınordu’dan renklerine kattığı genç kaleci Onuralp Çevikkan yoğun ve güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

Trabzonspor’daki diğer kalecilerle çalışmanın kendisi için hem büyük bir gurur hem de büyük bir tecrübe olduğunu dile getiren Onuralp Çevikkan “Onlardan öğreneceğim çok şeyler var. Uğurcan abim, Taha abim, Kağan abim olsun onlar çok tecrübeli kaleciler onlardan öğreneceğim çok şeyler var. Onlar kendilerini kanıtlamış kaleciler. Ben de elimden geldiği kadar onlardan bir şeyler öğrenip kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Güzel bir kamp dönemi geçirdik. Alışma sürecinde antrenmanlarda da saha dışında da bana çok yardımcı oldular. İnşallah aynı performansı sezona da yansıtarak çok güzel bir sezon geçiririz” dedi.

İlk Maçta Tarifsiz Duygular Yaşadım

Genç kaleci kendi mevkisi ile alakalı olarak genel anlamda herkesi izlemeye çalıştığını ancak rol modeli olarak bordo-mavili takımdaki kalecileri kendisine örnek aldığını belirtti. Onuralp, “Antrenmanlarda sürekli onları izlemeye, onlardan bir şeyler almaya ve öğrenmeye çalışıyorum. Özellikle Uğurcan abi Milli takımımızın kalecisi. Uğurcan abi ve Taha abiden çok şey öğrenmeye çalışıyorum. Antrenmanlarda sürekli onları izliyorum. İnşallah bir gün ben de onlar gibi olurum.” şeklinde konuştu.

Bordo-mavili takımın Robotnicki ile oynadığı hazırlık maçında Uğurcan Çakır’ın yerine kaleye geçtiği anlarda da büyük heyecan yaşadığını dile getiren genç eldiven şunları söyledi: “Tarif edilmez bir duyguydu. Çünkü Uğurcan abi çıkıyor ben giriyorum. Hayal edilemez bir şey sanırım. Belki birkaç ay önce böyle bir şey hayal edemezdim herhalde. Ama çok da güzel bir duygu. Böyle güzel bir kulüpte süre almak önemli bir duygu benim için. İnşallah daha çok çalışıp daha iyi yerlere geleceğim.”

Trabzonspor’a transfer sürecine ilişkin de konuşan genç kaleci “Zaten böyle bir kulüpten teklif almak, böyle kulübe gelmek çok büyük bir gurur. İnanılmaz gururlandım. Duyduğum ilk andan itibaren inanılmaz heyecanlandım. Abilerimle de iletişime geçtim. Taha abi ile daha önceden iletişimimiz vardı Altınordu’dan. Onunla da konuştum onun da benim için düşünceleri iyi yöndeydi. O yüzden gerçekten güzel oldu. Heyecanlıyım inşallah sezonumuz da güzel geçer” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu