Gündem

TİMBİR Heyeti Anıtkabir’de Ata’nın Huzurunda

TİMBİR Heyeti Anıtkabir’de Ata’nın Huzurunda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle resmen kurulan, 81 il ve 20 ülkede ve binden fazla üyesiyle faaliyetlerini sürdüren Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) heyeti, Ankara’da 3 gün süren temas ve ziyaretler gerçekleştirdi. Heyet Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu.

‘’TİMBİR Cumhuriyetimizin Hizmetçisidir’’

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk;

Banisi olduğun Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılında; makamınız Cumhurbaşkanlığı olurları ile kurulan Türk İnternet Medya Birliği olarak huzurunda olmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Esaret günlerinden, aydınlık yarınlara kavuşturduğunuz Türkiye Cumhuriyeti’nin, her biri ayrı değere sahip 81 ilden kurucunun yer aldığı TİMBİR; muhasır medeniyet hedefiniz için, doğru, etik ve tarafsız habercilik anlayışı ile zat-ınız en büyük emaneti Cumhuriyetimizin hizmetçisidir.

Başkentte Rüzgârlı sokakta, kurtuluşa şahitlik eden gazetecilik serüveni; teknolojinin gelişimi ile birlikte internet basını olarak yoluna devam etmektedir.

Biliyoruz ki; her doğru haber bu ülkeye hizmet olduğu gibi dezenformasyona yol açan bilgide bir o kadar hezimettir. Bu duygu ve düşüncelerle, manevi hatıranızı daima arkamızda hissederek ülkemiz ve milletimiz için gayret göstermeye devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun”

Yönetim Kurulu Toplandı

TİMBİR Yönetim Kurulu Ankara’da toplantısını gerçekleştirdi. Genel Başkan Dr. Süleyman Basa, Başkan Vekili Av. Cüneyd Altıparmak ile Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar’ın da yer aldığı toplantıda TİMBİR’in çalışmaları, projeleri, planlanan etkinlikler ve bölgesel konular ele alındı. Birlik Haber Ajansı’nın çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda yönetim kurulu üyeleri bölgeleri ile ilgili sunum yaptı, çalışmaları hakkında bilgiler vererek önerilerde bulundu.

Öte yandan, Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) ve Ankara Kent Konseyi Başkanı (AKK), Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz da TİMBİR Yönetim Kurulu’nun konuğu oldu. TİMBİR’in çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade eden Yılmaz, heyete başarılar diledi.

Timbir Heyeti Şu İsimlerden Oluştu;

Dr. Süleyman Hasan BASA – TİMBİR Genel Başkanı

Av. Cüneyd Altıparmak – TİMBİR Genel Başkan Vekili

Muhammet KAÇAR – BHA Genel Müdürü

Cengiz AKSAN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Semra A. AKYÜREK – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Adil KOÇALAN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Serap Ülkü ÖZDEMİR – TİMBİR Ege Bölge Başkanı

Abdurrahman AKSU – TİMBİR Genel Sekreter

Mehmet AYDIN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Menderes DEMİR – TİMBİR Yönetim Kurulu Üyesi

Fatih TÜTEN – TİMBİR Danışma Kurulu Üyesi

Muammer BALOĞLU – TİMBİR Teşkilat Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi

Muammer BOSTAN – TİMBİR Sayman Üyesi

Özkan DİKMEN – TİMBİR Trakya Bölge Başkanı

Selçuk ÖZDEMİR – TİMBİR Doğu Anadolu Bölge Başkanı

Veysel CINCIK – TİMBİR Hatay Temsilcisi

Doç. Dr. Tunay KAMER- Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi

Mehmet YAZICI – TİMBİR Danışma Kurulu Üyesi

Sait ÇETİNTAŞ – TİMBİR Samsun Temsilcisi

Özkan KARAKAYA –BHA Ardahan Temsilcisi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu