Asayiş

THY Uçağı Acil İniş Yaptı

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Marakeş seferini gerçekleştiren uçak, Fas’ın Marakeş şehrine gitmek üzere İstanbul Havalimanı’ndan saat 12.40’ta havalanırken, içindeki yolcuları korkunç bir trajedi şok etti. İsminin açıklanmadığı bir yolcu, uçağın tuvaletine girerek intihar ettiği anlaşıldı ve olay sonrasında uçak acil olarak Cezayir’e iniş yaptı. Türk Hava Yolları yetkilileri, olayın detaylarını araştırmak amacıyla soruşturma başlattıklarını açıkladı.

featured

THY Uçağı Acil İniş Yaptı

Türk Hava Yolları’na ait uçakta Boeing737-MAX8 tipi TK 619 sefer sayılı uçak, kalkıştan bir süre sonra tuvalete giren yolcunun uzun süreli tuvaletten çıkmaması nedeniyle kabin ekibinin dikkatini çekti. Durumdan şüphelenen kabin ekipleri, tuvaletin kapısını açarak içeri girdiklerinde, yolcunun intihar ettiğini fark etti. Yolcuya kabin ekibi ve bir doktor hemen müdahale etse de yolcu yaşamını yitirdi.

Yaşanan bu olayın ardından uçakta acil önlemler alındı ve Türk Hava Yolları ekipleri Cezayir makamlarıyla iş birliği içinde olayı araştırmak üzere ifade vermeye başladı. Cezayir yetkilileri de olayla ilgili soruşturma başlattı.

THY Açıklama Yaptı

THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada ise “Olaydan büyük üzüntü duyan Türk Hava Yolları ailesi olarak kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

Olay, havacılık sektöründe ender görülen bir durum olması nedeniyle dikkat çekerken, Türk Hava Yolları ve Cezayir makamları arasındaki iş birliği ve soruşturma süreci, olayın nedenlerini aydınlatma adına merakla bekleniyor.

THY Uçağı Acil İniş Yaptı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu