Gündem

Tefenni Belediye Başkanı Alagöz: TEKNOFEST’te Çok İmkan Var

Burdur Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, “TEKNOFEST’e yetişkinlerden çok gençler ve çocuklar ilgili gibi görünüyor. Bizlerin gençliğinde bize böyle şanslar ve fırsatlar verilemiyordu doğal olarak. Bugün TEKNOFEST’te birçok fırsat ve imkan var. Gençlerin ve çocukların bu fırsatlar ve imkanları değerlendirmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

featured

Tefenni Belediye Başkanı Alagöz: TEKNOFEST’te Çok İmkan Var

Zeynep Sude YEŞİL – Eren TURAN/ANKARA – BHA

Burdur Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Ankara’da sekizincisi düzenlenen TEKNOFEST’e katılım gösterdi. Başkan Alagöz, Tefenni Belediyesi olarak TEKNOFEST’te bulunma amaçlarını ve TEKNOFEST kapsamında yapılan çalışmaları Birlik Haber Ajansı’na anlattı.

“İlçemizdeki Gençlere ve Çocuklara Örnek Oldu”

Tefenni Belediyesi’nin TEKNOFEST’e katılma sürecinden bahseden Başkan Alagöz, “Elektrikli bir otomobil yapmıştık bu da belediye personelimiz ile yaptığımız bir araçtı. Amacımız, onların özgüvenlerini yerine getirmek ve bundan sonraki yapılacak her işte biz bunu başarabiliriz duygusu aşılamaktı. Tabii biz bunun ötesine geçtik. İlçemizdeki gençlere ve çocuklara da bir örnek oldu. Daha sonra arkadaşlarımız bize ‘TEKNOFEST’E neden katılmıyorsunuz’ diye bir soru sordu ve katılımımız tamamen spontane gelişti” açıklamasında bulundu.

“Barutlu Su İlçemizin En Büyük Değerlerinden Bir Tanesi”

Tefenni ilçesinin batısında bulunan ve şifalı su olarak nitelendirilen barutlu su hakkında konuşan Başkan Alagöz, “Barutlu su ilçemizin en büyük değerlerinden bir tanesi. Çoğu üniversitelerde bir çok araştırmalar yaptık. Suyun içerisindeki kükürt ve bromürden kaynaklı böbrek taşlarını düşürmekte ve eritmekte çok güçlü. Özellikle Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin iç kısımlarına kadar uzayan bir bölgede doktorlarımızın da artık hakim olduğu bir bilgi. Günde bir buçuk litreyi aşmamak kaydıyla kullanarak böbrek taşlarını bir ay gibi kısa bir sürede düşürmesi en büyük etkisi bir nevi şifalı bir su diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Tefenni Belediye Başkanı Alagöz: TEKNOFEST’te Çok İmkan Var

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu