Dünya

TBMM’den İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıları kınama.

TBMM'den İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları kınama.TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıları kınayarak, “İsrail’in bölgeyi kaosa sokmaktan başka işe yaramayan ve barışın tesisini imkansız hale getiren bu hukuksuz, barbarca saldırılarına bir an evvel son vermesi gerek.” ifadelerini kullandı.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail güvenlik güçlerinin Gazze’ye düzenlediği, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 13 masum insanın hayatını kaybetmesine neden olan saldırısını en sert şekilde kınadığını belirtti.
 
Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyen TBMM Başkanı Şentop, “İsrail’in bölgeyi kaosa sokmaktan başka işe yaramayan ve barışın tesisini imkansız hale getiren bu hukuksuz, barbarca saldırılarına bir an evvel son vermesi gerektiğini yüksek sesle ifade ediyorum.” paylaşımında bulundu.
 
Meclis Başkanı Şentop, Türkiye’nin, Filistin halkının meşru haklarına karşı işlenen bu hukuk dışı saldırıları her daim kınamaya devam edeceğini vurguladı. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu