Spor

Stefan Kuntz: Hala Burada Hocayım

Stefan Kuntz: Hala Burada Hocayım

BHA SPOR SERVİSİ

A Milli Futbol Takımı yarın saat 15.20’de hazırlık maçında Japonya ile karşı karşıya gelecek. Maç öncesi Ay yıldızlı takımın Teknik Direktörü Stefan Kuntz basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısı öncesi TRT Spor’a açıklamalar yapan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Kuntz, yalan haberlerin kendisini ilgilendirmediğini belirterek, “Böyle arka plandaki uydurmaca ve yalan temelli konular beni kesinlikle ilgilendirmiyor. Bu normalde yapılmayacak bir durum.. Bu tarz durumlar, sosyal medyadan inanılmaz hakaretler işittiğim bir hale geliyor. Hala burada hocayım. Ne yaptığımızı biliyorum. EURO 2024’e katılacağız” dedi.

Kuntz, Japonya’nın Almanya’yı 4-1 mağlup ettiği maçı şu sözlerle değerlendirdi:

“Alman vatandaşı olarak son maçın skoru bizi üzmüş olsa da Japonya’nın oynadığı oyun ve aldıkları net skor ne kadar kaliteli bir takım olduklarını göstermiş oldu.”

“Düşüncemiz Fazla Süre Alamayan Oyunculara Süre Vermek”

Japonya maçında sahaya süreceği kadro hakkında konuşan Kuntz, “Yarınki maçta bizim de düşüncemiz fazla süre alamayan oyunculara süre vermek. Japonya teknik direktörünün de fazla forma şansı vermediği oyuncularını oynatacağını söylemesi bizim kadro seçimimizde etkili olmayacak” diye konuştu.

“Anadolu Takımlarındaki Oyunculara Şans Verdik”

Göreve geldiklerinde iki hedefi olduklarını ifade eden Kuntz, “Göreve başladığımızda Hamit Altıntop ve o zamanki yönetimle hedeflediğimiz ilk konu Uluslar Ligi’nde üst lige çıkmak ve Dünya Kupası’na katılmaktı. Portekiz maçında maalesef Dünya Kupası’na katılma şansını kaçırdık ama Uluslar Ligi’nde üst lige yükseldik. Göreve geldikten sonra Anadolu takımlarındaki oyunculara şans verdik ve onlar da bu şansı iyi kullandılar, hatta bu performanslarıyla transfer yaptılar” ifadelerini kullandı.

“Gol Atma Sorumluluğunu Birçok Oyuncuya Devretmek Zorunda Kaldık”

Burak Yılmaz’ın futbolu bırakmasının ardından Kuntz, gol sorumluluğunu birden fazla oyuncuya devrettiklerini söylerek, “Görev sürecinde Burak gibi çok önemli bir forvet kariyerine son verdi. Bunun da üstünden gelmemiz gerekti. 19 maçlık serüvende aslında gol atma sorumluluğunu birçok oyuncuya devretmek zorunda kaldık, bunu da başardığımızı düşünüyorum. Genel olarak düşündüklerimizi uyguladığımızı söyleyebilirim” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu