Gündem

Şampiyon Olduk Diye Bir Şey Bitmedi

Okan Buruk: Şampiyon Olduk Diye Bir Şey Bitmedi

BHA SPOR SERVİSİ

Zaniolo’ya Teklif Var

Zaniolo’ya teklifler olduğunu ifade eden Okan Buruk, “Zaniolo, kasığından bir sakatlık geçirmişti. Henüz bizle çalışmalara başlamadı. Birçok oyuncuya teklif var, Zaniolo da bunlardan biri. Her oyuncuya teklif geliyor, uygun şartlar oluştukça onu değerlendirecek olan kulübümüz” dedi.

“Eleştirilerden Etkilenmiyorum”

Eleştirilerden etkilenmediğini ve hedeflerinin Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak olduğunu ifade eden Berkan Kutlu, “Şu anda eleştirilerden etkilenmiyorum. Ben işimi yapıyorum. İlk zamanlarda çok etkileniyordum ama şu an sorun yok. “Avrupa Ligi’nde Galatasaray ile oynamak güzel bir duyguydu. Şampiyonlar Ligi, Galatasaray’ın ait olduğu yer. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ne katılmak ve güzel işler yapmak” ifadelerini kullandı.

Berkan Kutlu

Torreira’nın Son Durumu

Toreira’nın sakatlığını atlattığını ama biraz daha süreye ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Buruk, “Torreira, antrenmanlarını yapıyor. Oynayabilecek durumda. Biz kısa vadeli düşünmüyoruz, uzun bir sezonumuz var. Hiçbir oyuncuyu erken kullanacak ve ona zarar verecek değilim. Bazen dışardaki insanlar bunu anlamıyor ama bazı oyuncular için süreç gerekir” diye konuştu.
Okan Buruk

“Şampiyon Olduk Diye Bir Şey Bitmedi”

Bu sezonda şampiyon olmak istediklerini belirten Buruk, “Bizim geçen sene başarılı olmamızın sebebi bütün oyuncuların inanması ve %100’ünü vermesi. Aynı şeyi tekrar yakalayacağız. Bu benim için de geçerli. Şampiyon olduk diye bir şey bitmedi” ifadelerini kullandı.

“Maç Kazandıkça Bu Birliktelik de Artıyor”

Buruk, takımda güzel bir ortam olduğunu ve atmosfere herkesin uyduğunu söyleyerek, “Kazandığınız zaman ‘kolej havası var’ derler. Kaybettiğinizde ‘gruplaşma var’ derler. İşin gerçeği, biz kadromuzu koruduk. Yeni gelenler de dışarıda kalacak oyuncular da değil. Yakın arkadaşlık bağları olabiliyor ama genel atmosfere herkes uyuyor. Maç kazandıkça bu birliktelik de artıyor” dedi.

Zaha’nın son durumu ile ilgili Buruk, “Kerem Demirbay zaten UEFA listesinde yok. 17 oyuncu yazabiliyoruz. Yabancı ve yurt dışında doğmuş oyuncular için bir kotamız var. Bir sonraki maçta listeye girecektir. Zaha listedeydi yavaş yavaş takıma sokacağız” şeklinde konuştu.

Tete’nin eski kulübü Shaktar Donetsk’in Galatasaray‘ı FIFA’ya şikayet ettiği iddialarının üzerine Buruk, “Tete konusu benim alanım değil, avukatların alanı. FIFA her zaman oyuncunun oynamasından yana karar verir. Oynamasında bir problem olacağını düşünmüyorum. Bütün işlemler bittikten sonra diğer oyuncular gibi kadroda yarışacak” dedi.

“Babası Benim Oyuncumdu”

Galatasaray‘ın yeni transferi Siraçhan Nas hakkında Buruk, “İlhami Siraçhan Nas’ın geleceğiyle ilgili kararı vereceğiz. Kiralık gidebilir, takımda kalabilir. Daha yeni katıldı aramıza. Babası benim oyuncumdu, oğlu da şimdi oyuncum. Bu da güzel bir şey” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu