Gündem

Reyhanlı’nın İçme Suyu Sorununu Çözüyoruz

Yayman: Reyhanlı’nın İçme Suyu Sorununu Çözüyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Reyhanlı’da ilk olarak muhtarlarla kahvaltılı sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Muhtarları tek tek dinleyip sorunlarını not eden ve ilgili Bakanları aynı anda arayıp çözüm arayan yayman, bu davranışıyla takdir topladı.

Milletvekili Yayman’ın toplantısına mahalle muhtarları yoğun ilgi gösterdi. Yayman, ilçede bir araya geldiği muhtarlarla sohbet etti, talepleri dinledi. Tüm muhtarları kendi mahallelerinde ziyaret edeceğini söyledi.

“350 Milyon Lira Hibe İçin Onay Alındı”

Reyhanlılı vatandaşların susuzluk sorununun çözüme kavuştuğunu belirten Milletvekili Yayman, ilçe halkına müjde verdi.

İlçedeki su sorununun yeni açılacak kuyularla çözüleceğini belirten Milletvekili Yayman, “AFAD ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından toplam 350 milyon lira hibe için onay alındı. Bu hafta ihaleye çıkılacak.” dedi.

Milletvekili Yayman, DSI tarafından sekiz kuyu açıldığını, suyun analizinin yapıldığını ve yakın zamanda şehre verileceğini söyledi. Yayman, İller Bankası üzerinde yürütülen projenin hazır olduğunu ve bu hafta ihaleye çıkacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür

Yakın zamanda suyun ilçeye aktarılacağını ifade eden Milletvekili Yayman, projeye desteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Konuşmasında Hatay Büyükşehir’i göreve davet eden Yayman, “Expo için para bulan HBB içme suyu için para bulamamaktadır. Hatay halkının parası Expo’da yandaş şirketlere peşkeş çekilmiştir” ifadelerini kullandı.

Reyhanlı Belediye başkanı Mehmet Hacıoğlu ise, “21. Yüzyılda içme suyunun olmamasını kabul etmediklerini belirterek şehrimize suyu getirmek için desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza ve Vekilimiz Yayman’a teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu