Yaşam

Muğlamıza Yeni Spor Tesisleri Kazandırıyoruz

Milletvekilleri Mete Ve Otgöz: Muğlamıza Yeni Spor Tesisleri Kazandırıyoruz

MUĞLA/S. Cemal SÜZEROĞLU – BHA

Ziyaret çerçevesinde; Muğla’ya yapılacak yurt, gençlik ve spor yatırımları ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Mete ve Otgöz: “Seçim Döneminde Ne Dediysek Yapıyoruz”

Geleceğimizin mimarı olan gençlerimiz için ne yapsak azdır diyen Milletvekilleri Mete ve Otgöz; “Muğla’mız tarihi, kültürü, turizmi ile en değerli şehirlerimizdendir.  Yaptığımız ve yapacağımız spor yatırımları ile artık şehrimiz, gençlerimizin, sporun ön plana çıktığı bir kimliğe bürünecektir. Biz seçim döneminde ne dediysek yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup  Otgöz yazılı açıklama yaparak şunları kaydetti.

21 yıllık AK Parti iktidarlarımız döneminde gençlerimiz için Muğla’mıza çok sayıda spor tesisi, gençlik merkezi, öğrenci yurtları kazandırdık.  Sporcu sayımızı kat be kat artırdık.

Gençlik ve Spor Bakanımız ile görüşerek yatırım programına alınan spor tesislerinin ihaleye çıkılması talebemizi ilettik. Marmaris ve Bodrum’a 500’er öğrenci kapasiteli yurt yapımı planlandı.Marmaris’e; 500 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu planlandı. Arazi tahsisi için çalışmalar devam ediyor.Bodrum’a; 500 öğrenci kapasiteli yurt için yer tahsisi yapıldı.Marmaris’e; 1.500  seyirci kapasiteli spor salonu  ve gençlik merkezi, 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile 2 adet tenis kortu,

Seydikemer’e Gençlik Merkezi yapılması planlandı.

Ayrıca Seydikemer Belediyesi’ne ait mevcut futbol sahasının modernizasyonu yapılacak.Menteşe  Kötekli Mahallesi’ne 1 adet gençlik merkezi,  Ortaköy Mahallemize çim hokey sahası,  4’lü soyunma odası, 500 seyirci kapasiteli tribün ve aydınlatması,Datça’ya;  2 adet halı saha yapımı,  1 adet tenis kortu,Fethiye  İmam Hatip lisesi bahçesine 1 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası,Milas’a  5 adet halı saha,

Diğer ilçelerimiz için de planlamalar devam ediyor.

Muğla’mıza kazandırdıkları yatırımlar için Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a kıymetli hemşerilerimiz adına teşekkür ve  şükranlarımızı sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu