Politika

Metiner Okullara Dikkat Çekti

Metiner Okullara Dikkat Çekti

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, özellikle Tekirdağ’da okulların depreme dayanıksız olduğunu bir an önce bu binaların yenilenmeleri gerektiğini belirtti. Hangi okulun yenileneceği, hangi okulun yıkılacağı, hangi okulun sağlam olduğunu bilmediklerini kaydeden Metiner, Marmara Depremi olmadan yetkilileri göreve çağırdı.

İYİ Parti İl Başkanı Gökhan Metiner, Tekirdağ’da depreme dayanıksız okulların durumu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Metiner, deprem olmadan önce okulların yenilenmesi gerektiğini söyleyerek yetkilileri göreve çağırdı.

‘DEPREM DEĞİL EKSİK YAPILAN BİNALAR ÖLDÜRÜYOR’

Metiner, “Biliyoruz 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremde maalesef ki çok canlar yitirdik. Bu canların yitirilmesine hepimiz biliyoruz. Her zaman söyleniyor. Her yerde söyleniyor. Nedir bu söylenen: deprem öldürmüyor, yanlış yapılan, eksik yapılan binalar öldürüyor. Bu binalarla ilgili de bugün dikkat çekmek istedik. Maalesef ki önce kamu binaları, daha sonra tüm binaların tüm Türkiye’de incelenerek yenilenerek bununla ilgili önlemler alınarak çalışmalar yapılması lazım” dedi.

‘OKULLARIN DEPREM DURUMUNU BİLMİYORUZ’

Metiner, “Ancak görülüyor ki özellikle Tekirdağ’da şu an itibarıyla ciddi bir çalışma yok. Biliyorsunuz okul dönemi çok yaklaştı. Tekirdağ’da etüdü yapılmış okullar var. İnşaata başlanmış okullar var. Yarım okullarımız var. Hiç başlanmamış okullarımız var. Ama en başta hiçbirimiz hangi okulun etütünün yapıldığı, hangi okulun yenileneceği, hangi okulun yıkılacağı, hangi okulun sağlam olduğunu bilmiyoruz. Bırakın bunları. Hiçbir şekilde sistem maalesef ki net bir şekilde ilerlemiyorlar. İlerlemiyor” dedi.

‘BİRAN ÖNCE OKULLARIMIZI YENİLEYELİM’

Metiner, “Arkadaşlar şunu söylüyorum ben. Tekirdağ olarak Tekirdağlı olarak İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak gelin hep beraber okullarımızı hep beraber taşın altına elini sokarak yenilemeye çalışalım. Yarın okullarımızı tamamlayalım. Hiç başlanmamış okullarımıza başlayalım. Yeni dönem okullarımızı yetiştirelim. Biliyorsunuz ben de biliyorum. Benim yaşımdakiler herkes bilir” dedi.

‘BİR OKULDA 3 OKUL TABELASI VAR’

Metiner, “Biz genel olarak ikili eğitimle büyüdük. İkili eğitimin hem öğrencilerde hem öğretmene nerede yarattığı sıkıntıyı eğitimin ne kadar zor olduğu, eğitimin verilemediğini hepimiz yaşıyoruz. Bir daha da ben şuna şahit oluyorum. Aynı okulda üç tane tabela oldu. Bu olmayacak bir şey. Bu dönemde bu zamanı kabul edilemeyecek bir durum. Bunun için de ben tüm Tekirdağlıları, özellikle Cafer Tayyar’dan mezun olan tüm Tekirdağ Tüm Tekirdağlılara bugün burada açıklama yaptığım için bunu söylüyorum. Herkesi okulları yenilememize, okulların tadilatın yapılması için taşın altına sokmaya da davet ediyorum” dedi.

 

‘MARMARA DEPREMİ OLMADAN GEREKENİ YAPALIM’

Metiner, “Biliyorsunuz Cafer Cafer Tayyar Milli Mücadele’de Trakya Milli Mücadele Komutanı’dır. Buradan da biz Tekirdağ’da milli eğitimle ilgili mücadeleyi başlatmış olalım. Hem Gökhan Metiner olarak hem İYİ Parti İl Başkanı olarak biz her zaman olduğu gibi eğitimin ve çocukların yanındayız. Üzerimize ne düşerse bunu yapmaya hazırız. Ne olur? Depremden önce Marmara depreminden önce gerekeni yapalım. Ve hem eğitime hem çocuklarımıza çok güzel bir dünya bırakalım. Teşekkür ederim” diye sözlerini tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu