Yaşam

Lavantaların Suyu ve Esansı Çıkarılacak

Yaşar Tonbak / Beypazarı  (BHA)-

Lavantaların Suyu ve Esansı Çıkarılacak

Beypazarı İlçesinde bulunan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, birçok alanda yaptığı başarılı çalışmalarıyla adından bahsettirdiği gibi, bu seferde, bahçesinde yetiştirdiği lavantaların suyunu ve esansını çıkaracak.

Okul yönetimi, okullarının bahçesine ekilen lavantaların çiçeklerini açmasıyla birlikte güzel görüntülere sahne olduğunu bildirdi.

Okul idaresi, lavantaların haşatını yaparak, kendi atölye yada laboratuvarlarında esansını ve suyunu çıkaracak. Öte yandan Nallıhan ilçesinde yetiştirilen ve üretilen lavantalarında bir kısmının okulun laboratuvarlarına getirilerek, suyunun ve esansının çıkarılma devem edildiği kaydedildi.

Okul müdürü Nuri Caner, Okulların yaz dönemi tatiline girmesine rağmen bazı atölyelerde sürekli imalat yönündeki çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Halen okulların atölyelerinde, Denet setleri, Okul sıraları okul masaları, öğretmen dolapları, pekçok alanda çalışmaların sürdüğünü belirten Okul müdürü Caner, “bu atölyelerimizde üretim bazında öğrencilerimizle birlikte atölye şefleri de birlikte çalışıyorlar. Atölyelere girdiğinizde sistemli bir çalışma ile karşılaşırsınız. Herkes yapacağı işi bilir. Bunun yanında, robotik kaynak makinaları sayesinde de önemli bire işlevi yerine getiriyoruz. Türkiye’nin ve başkent Ankara’nın okullarının okul sıraları, öğretmen dolapları gibi ihtiyaçlarının imalatını sürdürüyoruz.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu