Ekonomi

Kısa ve Orta Vadeli Yatırım Eylem Planı Açıklandı

Kısa ve Orta Vadeli Yatırım Eylem Planı Açıklandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Ortamını İyileştirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ülkedeki yatırım ikliminin geliştirilmesi adımlarını ele aldı. Kısa ve orta vadeli eylemlerin önemini vurgulayan Yılmaz, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda komitelerin çalışmalarının sonucunda yeni bir eylem planı oluşturacaklarını belirtti. Bu planın, eylül ayı sonuna kadar tamamlanacağını ve Meclis açılmadan önce kamuoyuna sunulacağını ifade etti.

Yılmaz, yasal düzenlemeler, idari düzenlemeler, teknik çalışmalar ve süreç iyileştirme başlıkları altında yapılacak çalışmaları anlattı, 3 ay sonra tekrar bir Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısı düzenlemeyi planladıklarını ve finansmana erişim, sanayi alanlarının genişletilmesi, AR-GE’ye vurgu yapma gibi konuların öne çıktığını belirtti.

Yatırım alanında 20 yılda sağlanan başarıya değinen Yılmaz, yeşil dönüşümün hızlandırılması ve ulaşımın güçlendirilmesinin odak noktalarından olduğunu aktardı. Ayrıca, afetlere karşı hazırlıklı olunması ve enflasyonla mücadeleye vurgu yaparak kalkınmanın istikrarlı bir şekilde devam etmesinin hedeflendiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu