Yaşam

Kepez’de Tapu Sevinci! Yeşil Antalya Sanayi Sitesi 313 Esnaf İş Yerine Kavuştu

Kepez’de Tapu Sevinci! Yeşil Antalya Sanayi Sitesi 313 Esnaf İş Yerine Kavuştu

ANTALYA – BHA

Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Tapu Teslim Törenine AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, meclis üyeleri, muhtarlar, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı İbrahim Tetikoğlu, yönetim kurulu ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.

Tapuların teslimi öncesi konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 313 dükkanın tapularını teslim etmiş olmanın mutluluğu içinde olduklarını söyledi. Yeşil Antalya Sanayi Sitesi tapulama işlemlerinde artık sona gelindiğini bildiren Başkan Tütüncü, “Daha önce yine bir tapu dağıtımı gerçekleştirmiştik. 2009 yılında göreve geldiğimizde bütün sanayi sitelerinin tapu, mülkiyet, imar sorunları olduğu gibi Yeşil Antalya Sanayi sitemizin de ciddi manada imar ve mülkiyete ilişkin beklentileri vardı. Tapuların verilmesi, imar meselelerinin çözülmesi, kat artışlarıyla ilgili çalışmaların yapılması bunlar hep sanayilerimizin talebi olduğu gibi Yeşil Antalya Sanayi Sitemizinde talebiydi. Uzunca yıllar büyük emekler ortaya koyarak, birçok problemi, ortadan kaldırarak geldiğimiz noktada verdiğimiz sözleri harfiyen getirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

313 Dükkan Tapusu

Sanayilerin imar problemlerini çözmenin, mülkiyet problemlerini çözmenin sadece belediyenin takip edeceği bir çalışma olmadığına değinen Başkan Tütüncü, “Bu çalışmalarla ilgili merkezi idareden de çok önemli destek alınması gerekiyor. Bu süreçte Antalya Milletvekillerimiz bizlere çok büyük destek verdiler. Bugün yanımızda olan AK Parti Antalya Milletvekilimiz Mustafa Köse’ye çok çok teşekkür ediyorum. Antalya Milletvekillerimiz Kepez’in işlerini adeta kendiişleri gibiymiş gibi Ankara’da takip ediyorlar ve şehrin önünü, yolunu açıyorlar. Bugün itibariyle 313 dükkan ve bunun tapularını teslim etmiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Tapularınız hayırlı olsun” diye konuştu.
Konuşmaların ardın Yeşil Antalya Sanayi Sitesi esnafının müstakil tapuları teslim edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu