Spor

Kartepe motosikletten büyük başarı 5’nci kez süper Enduro Türkiye şampiyonu

Kartepe Motosiklet Kulubü Başkan Mevlüt Kolay öncülüğünde katıldığı 3 Ayaktan oluşan şampiyonanın 1.Ayağı Bursa İznik 2.Ayağı Kartepe Kocaeli ve 3 Ayağı Fethiye Muğlada koşuldu Kartepe motosiklet spor kulübünden 15 sporcu bu sezonda mücadele verdi ve 2023 Türkiye şampiyonluğunu Kocaeli’ye 5.kez kazandırdılar.

featured

Kartepe motosikletten büyük başarı 5’nci kez süper Enduro Türkiye şampiyonu

BHA SPOR SERVİSİ

Kartepe Motosiklet Kulubü Mevlüt Kolay, “3 Ayaktan oluşan şampiyonanın 1. Ayağı Bursa İznik, 2. Ayağı Kartepe Kocaeli ve 3. Ayağı Fethiye Muğla’da koşuldu Kartepe motosiklet spor kulübünden 15 sporcu bu sezonda mücadele verdi ve 2023 şampiyonluğunu İlimize 5.kez kazandırdılar. Sporcularımızı bu zorlu mücadeleden başarıyla çıktıkları ve Türkiye Şampiyonluğunu Kocaeli’ye getirdikleri için kutluyorum. Spora ve sporcuya destek veren her daim sporcunun yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakına çok teşekkür ediyorum” dedi.

1. Resul kurtuluş Türkiye ikincisi

Gençler klasmanında mücadele veren M.Resul gelecek vaat ediyor. Bu yılki hedefi şampiyonluk olan M.Resul şampiyonluğu 1 puanla kaçırdı. M.Resul 1.Ayak İznik yarışında İkinci.  2.ayak Kartepe yarışında İkinci. 3.Ayak Fethiye yarışında Birinci Olarak tamamlayarak sezonu tamamladı.

1. Resul gençler klasmanında birinci GP genel klasmanda ikinci

Gençler klasmanında yarışan M.Resul Kurtuluş,’ Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın büyük desteğiyle bütün yarışlarda Kartepe Motosiklet Kulübü olarak zirvedeydik.2024 yılında şampiyonluk en büyük hedefimdir’ dedi. Eski şampiyon ve Milli sporcu Aynı zamanda şampiyon Kulüp Kartepe Motosiklet Spor Kulübününde başkanı olan Mevlüt Kolay ın yetiştirdiği aynı zamanda yeğeni genç sporcu için bu yıl heycanlı bir sezon oldu M.Resul iyi mücadele etti.Kartepe yarışında bir sakatlık yaşadı 3 hafta ayağı alçıda kalması gerekiyordu ama diğer yarışa 2 hafta olmasına rağmen sakatlığına aldırış etmeden yarıştık ve sezonu Türkiye ikincisi olarak tamamladı seneye inşallah Kulübümüz gibi oda şampiyon olacak dedi.

Kartepe motosikletten büyük başarı 5’nci kez süper Enduro Türkiye şampiyonu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu