Gündem

Kabadüz’ün Alt Ve Üstyapısı Yenileniyor

Kabadüz’ün Alt Ve Üstyapısı Yenileniyor

ORDU – BHA

4,5 Yılda Alt Ve Üstyapıda Evladiyelik Yatırımlar Hayata Geçirildi

Eşsiz doğa güzellikleri ile yüksek turizm potansiyeline sahip olan Kabadüz’ün yarınları garanti altına alındı. Vatandaşları modern alt ve üstyapı ile buluşturan Ordu Büyükşehir Belediyesi, geride kalan süre zarfı içerisinde Kabadüz’de başarılı çalışmalara imza attı.

Temiz Ve Sağlıklı İçme Suyuna Kavuşuldu

 Zorlu arazi şartlarına rağmen 19 ilçede çalışan ekipler, Kabadüz ilçesinde yaklaşık 87 bin 716 metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışması yaptı. Yine 4 bin 386 metre kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirdi.

Vatandaşların temiz suya ulaşımını sağlamak için çalışan Ordu Büyükşehir Belediyesi 1 adet içme suyu deposu, 1 adet su alma yapısı inşa ederken 1 adet de içme suyu arıtma tesisinin yapımını tamamladı.

Birçok Mahalle Ve Grup Yolu Asfalt Ve Betonla Buluştu

 Öte yandan dağınık yerleşimin görüldüğü Kabadüz ilçesinde önemli yol çalışmalarına da imza atıldı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve grup yolu asfalt ve betonla buluştu.

Bu kapsamda Kabadüz’de 4,5 yılda 81,43 sıcak asfalt başta olmak üzere emülsiyon (sathi asfalt) kaplama ve beton yol çalışması yapılırken 23,65 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması yapılarak ulaşım sorunu büyük ölçüde rahatladı.

 

Yine bu süre içerisinde 1.716 metre yağmursuyu hattı, 41 metre menfez, 2 bin 768 metreküp taş duvar çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu