Gündem

İzmir Bakırçay Üniversitesi İkinci Kez TEKNOFEST’te

Ankara’da TEKNOFEST heyecanı devam ediyor. 2016 yılında kurulan İzmir Bakırçay Üniversite’si TEKNOFEST’TE ikinci kez boy gösteriyor.

featured

İzmir Bakırçay Üniversitesi İkinci Kez TEKNOFEST’te

ANKARA – BHA

Üniversite’nin Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sağbaş, üniversitenin TEKNOFEST’teki amaçları ve beklentilerini Birlik Haber Ajansı’na anlattı.

“Sağlık ve Teknoloji Temalı İzmir Bakırçay Üniversitesi TEKNOFEST’e”

TEKNOFEST’e tanıtım için katıldıkları ve ilerleyen süreçte projeleri TEKNOFEST katılacaklarını ifade eden Prof. Dr. Mehmet Sağbaş, “Teknofest Ankara’daki etkileşimden oldukca memnunuz. Üniversitemiz İzmir’de. Devlet üniversitesiyiz. Ülkemize katma değeri yüksek teknoloji üretecek ve uygulamada öncü rol üstlenecek bir misyonla 2016’dan beri faaliyet gösteriyoruz. Sağlık ve teknoloji alaninda proje odaklı olarak Tıptan mühendislik bölümlerine kadar bir çok alanda lisans ve lisansüstü öğrenci alıyoruz.
TEKNOFEST’e ilk olarak geçtiğimiz Haziran’da İstanbul’da katıldık ve Psikolojide Teknolojik Uygulamalar Yarışmasında ikincilik aldık. Ankara ile birlikte ikinci kez TEKNOFEST’e katılıyoruz. Ankara’da da yarışan ve derece bekledigimiz takimlar var.
Önümüzdeki Teknojest etkinliklerinde daha fazla yarışmacı takimlar ile katilip öğrencilerimizin iyi dereceler alacağını düşünüyorum. Çünkü proje odaklıve uygulamalı eğitim vermekteyiz” dedi.

İzmir Bakırçay Üniversitesi İkinci Kez TEKNOFEST’te

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu