Politika

İYİ Parti Yerel Seçim Kararını Verdi

İYİ Parti yerel seçim kararını açıkladı. Parti sözcüsü Kürşat Zorlu, ”81 ilde aday çıkaracağız.” dedi.

featured

İYİ Parti Yerel Seçim Kararını Verdi

İYİ Parti, yerel seçimlere kendi adaylarıyla katılma kararı aldı. Partinin Sözcüsü Kürşat Zorlu, Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, 81 ilde kendi adaylarını çıkartacaklarını belirtti. Adaylar, başkanlık divanı tarafından belirlenecek.

Konuyla ilgili Zorlu, “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Türkiye genelinde 81 il ve ilçelerde partimizin kendi adaylarının teşkilatlarımızın görüşlerini yanı sıra her seçim çevresinde aday adaylarımıza yönelik halkın eğilim ve tercihlerinin dikkate alınarak tespit edilmesine karar verilmiş olup sürecin yönetiminde parti başkanlık divanımız yetkilendirilmiştir.” diye konuştu.

Zorlu ayrıca, “Mansur Yavaş ve İmamoğlu desteklenecek mi?” sorusuna, “Alınan karar çok net” dedi. Kürşat Zorlu, “GİK toplantısı sonucu hazırlanan metin çok açık. Bahsettiğiniz tüm kişi ve tartışmalardan bağımsız bir biçimde metni olduğu gibi okuduğunuzda her şey çok net.” ifadelerini kullandı.

Partinin aldığı bu kararın oy birliğiyle alınıp alınmadığına yönelik soruya ise Zorlu, “Birkaç arkadaşımızın farklı görüşleri oldu. Yüksek ölçüde oy çokluğu diyebiliriz.” şeklinde yanıtladı.

İYİ Parti Yerel Seçim Kararını Verdi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu