Spor

İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi

TFF Başkanı Büyükekşi: İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi

BHA SPORR SERVİSİ

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Bein Sports’da katıldığı programda gündeme dair soruları yanıtladı. Büyükekşi, Süper Lig, A Milli futbol takımındaki son durum, Türkiye ve İtalya’nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği bir çok konuya değindi.

Göreve geldikten sonra bekleyen bir çok sorunu çözdüklerini ifade eden Büyükekşi, “Göreve geldikten üç gün sonra, aylardır bekleyen sorunları çözdük. Hakemlerle ilgili adaleti ve güveni sağlamak için ‘Algoritmayla hakem ataması yapacağız.’ dedik. Bunu da en kısa sürede hayata geçirdik” dedi.

Bu sezon hakemlere mentor atayacaklarını belirten TFF Başkanı, “Önümüzdeki sezon, her 2-3 hakemimize bir mentor atayacağız. Hakemler maçı yönettikten sonra, mentorlerle televizyon başına oturup maçı izleyecekler. Mentor, hakemin yanlış hareketleri hakkında uyarıda bulunacak” şeklinde konuştu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi

“Bazı Konularda Avrupa’dan Daha Önde Hareket Edebiliyoruz”

“Premier League’de VAR uygulaması var ama Championship’te VAR uygulaması yok. Bizde hem Trendyol Süper Lig’de hem de Trendyol 1. Lig’de VAR uygulaması var. Aslında, bazı konularda Avrupa’dan daha önde hareket edebiliyoruz.”

“İlk Kez Milli Maç Esnasında Bir Hakeme Jübile Yapıldı”

Cüneyt Çakır’ın yurt dışından MHK Başkanlığı teklifi aldığını doğrulayan Büyükekşi, “UEFA ile görüşerek izin aldık ve dünyada ilk kez milli maç esnasında bir hakeme jübile yapıldı. Cüneyt Çakır hocamızı seviyorum ve takdir ediyorum. Kendisine yurtdışından teklif olduğunu söyleyip, fikrimi sordu.”

Büyükekşi, Süper Lig’in yeni isim sponsoru Trenyol hakkında, “Trendyol’a isim sponsorluğu için çok teşekkür ediyorum. Bu sponsorluğu sürdürebilmek için firmayı memnun edebilmemiz lazım. Memnun etmek için de görünürlüğünü sağlamamız lazım” diye konuştu.

Süper Lig İçin Müzik

“Süper Lig’e, Şampiyonlar Ligi gibi bir müzik bestesi için çalışıyoruz. Her maçtan önce statlarda çalınacak. Kulaklara pelesenk olacak.”

TFF Başkanı Büyükekşi’den Açıklamalar

“İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi”

Türkiye ile İtalya’nın EURO 2032 için yaptığını ortak başvuruyu değerlendiren Büyükekşi,  “İtalya’dan bize böyle bir teklif geldi. Son yıllarda ortak turnuva düzenlenmesine dair büyük gelişimler var. Artık bu yeni bir paradigma oldu” ifadelerini kullandı.

Artan korsan yayın için taraftarlara seslenen Mehmet Büyükekşi, “Korsan yayın, yayıncı kuruluşlar için kötü ama takımlarımız için daha da kötü… Buradan taraftarlarımıza sesleniyorum: Korsan yayını seyretmek, kendi kulübüne zarar vermektir” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu