Politika

İşte Erdoğan ve Biden’ın görüşmede ele aldığı konular

Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta gerçekleştirilen NATO Liderler Zirvesi’nde devlet başkanları ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi.

1 saat 15 dakika süren görüşme basına kapalı gerçekleştirildi. Zirveye ilişkin açıklama ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapıldı.

4 önemli konu ele alındı

Yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenen NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi’nde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye ve ABD arasındaki siyasi, ekonomik ve ticari ilişkiler, güvenlik alanındaki iş birliği imkanları ve bölgesel konular ele alındı.” Sözleri kullanıldı.

Erdoğan’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise sosyal medya hesabından, “NATO Liderler Zirvesi marjında ABD Başkanı Joe Biden ile bir görüşme gerçekleştirdik. Görüşmemizde ikili ilişkilerimizi ve güvenlik alanındaki iş birliği imkânlarımızı ele aldık. Temaslarımızın ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Paylaşımında bulundu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu