Yaşam

Ihlamur Vadi Törenle Açıldı

Ihlamur Vadi Törenle Açıldı

ORDU – BHA

Ordu’da projeler hayata geçiyor, ilçeler yeni yaşam alanları kazanıyor. Bu anlamda Altınordu’nun önemli yatırımlarından biri olan ve ilçenin nüfus bakımından en büyük mahallesi Şahincili’ye inşa edilen Ihlamur Vadisi’nin resmi açılışı yapıldı. Açılış Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol üyeleri ve mahalle sakinlerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

“Her Şey Sizin Mutluluğunuz İçin”

Açılış kurdelesi kesilmeden önce bir konuşma gerçekleştiren Başkan Güler, Ihlamur Vadisi’nin vatandaşların rahat nefes alabileceği bir yer olduğunu söyledi:

Başkan Güler açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Sizin mutluğunuz, nefes almanız ve eğlenmeniz için bu bataklığı aldık sizin için çok güzel bir alana çevirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz bu parkı kendi imkânımız ile yaptık. Kendi iş makinamızla, kendi mühendisimizle ve mimarlarımızla burayı oluşturduk. Bu geniş alanda konserde yapabilirsiniz, düğünde yapabilirsiniz, eğlenebilirsiniz.”

 

“Bataklık Alan Bir Oyun Yeri Haline Geldi”

Eskiden bataklık olan bu alanda şimdi çocuk cıvıltılarının duyulduğu için mutlu olduklarını ifade eden Şahincili Mahalle Muhtarı Sezgin Güzelordu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e mahalleli adına teşekkür etti. Muhtar Güzelordu, “Büyükşehir Belediyemizce bu bildiğiniz bataklık alanı bir oyun alanı haline geldi. Emeği geçen herkese mahallem adına çok teşekkür ediyorum. Eskiden bataklık olan bu alanda şimdi çocuk cıvıltılarını duymak ayrı bir gurur” dedi.

 

“Burası Bir Nefes Alma Yeri Oldu”

Mahalle sakinleri Ihlamur Vadisi’nin Şahincili’ye çok yakıştığını söylediler.

Proje için Başkan Güler’e teşekkür eden vatandaşlar, “İnanın burası bir nefes alma yeri. Daha önceden bu alan boştu, hep merak ederdik burası ne olacak diye düşünürken mükemmel bir proje uygulandı. Neredeyse her akşam burada vakit geçiriyoruz. Şahincili Mahallemiz çok güzelleşti. Büyükşehir Belediye Başkanımız çok güzel yatırımlar yaptı. Çocuklarımızla, arkadaşlarımızla her akşam buraya geliyoruz. Çocuklarımız oynuyorlar, eğleniyorlar biz de keyifli vakit geçiriyoruz. Burada trafik sorunu yok. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

 

“Her Akşam Buradayız”

Her akşam arkadaşları ve ailesi ile buraya geldiklerini ifade eden çocuk ve gençler ise “Burası çok güzel oldu. Burada çok eğleniyoruz. Her akşam buradayız. Arkadaşlarımızla her gün toplanıp buraya geliyoruz. Hilmi başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Burayı çok güzel yapmışlar. İyi ki yapmışlar burayı” diye konuştular.

 

Vatandaşlar Coşkulu Bir Gün Geçirdi

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından vatandaşlar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu oyuncularının birbirinden renkli gösterileri ile eğlenirken, çocuk sineması ve birçok sürpriz ile de coşkulu bir gün geçirdi.

 

Şahincili’ye Renk Kattı

Proje çerçevesinde yeşil alan, süs havuzu, bisiklet ve koşu yolu, çocuk oyun alanı ve fitnees alanı, havuz sistemi, otopark, oturma alanları, kafeterya ile öncesinde âtıl durumda bulunan 15 dönümlük alan Altınordu ilçesinin en büyük mahallesi Şahincili’ye renk kattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu