Asayiş

HÜDA PAR Binasına Saldırı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Adana’da HÜDA PAR İl Başkanlığı’na saldırı düzenlendi. Saldırıda İl Başkanı Salih Demir yaralanırken, İl Sekreteri Sacit Pişgin ise hayatını kaybetti.

HÜDA PAR Adana İl Başkanlığına saat 17.00 sıralarında bıçaklı saldırı düzenlendi. HÜDA Par’ın Adana İl Başkanlığı’na giren bir kişi, mescitte namaz kılan İl Başkanı Salih Demir ve İl Sekreteri Sacit Pişgin’e bıçakla saldırdı. Olayda Demir yaralanırken, İl Sekreteri Pişgin ise hayatını kaybetti. İl Başkanı Demir’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, 72 yaşındaki şüpheli A.S. gözaltına alındı.

“Demir’in tedavisi devam ediyor”

Adana Valiliği konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Bugün saat 17.40 sıralarında HÜDA PAR İl Başkanlığı binasında bazı il yöneticilerine A. S. isimli bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıda bulunulmuştur. Saldırıda HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir yaralanmış olup hastanede tedavisi devam etmektedir. İl Sekreteri Sacit Pişgin ise kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Saldırıyı gerçekleştiren Adana 1951 doğumlu A. S. güvenlik güçlerimizce gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili adli tahkikat devam etmektedir. Meydana gelen bu elim olaydan dolayı üzüntümüzü paylaşıyor, hayatını kaybeden İl Sekreteri Sacit Pişgin’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı, yaralanan HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir’e de acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yerlikaya: Şahıs gözaltına alınmıştır

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise, “Bugün saat 17.40 sıralarında HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı binasına A. S. isimli şahıs tarafından bıçaklı bir saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda yaralanan HÜDA PAR Adana İl Başkanı Sayın Salih Demir’e acil şifalar, saldırıda hayatını kaybeden İl Sekreteri Sacit Pişgin’e Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs yakalanıp gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili adli tahkikat devam etmektedir.” Sözlerini kullandı.

HÜDA PAR resmi Twitter hesabından, “Adana İl Başkanlığımıza alçakça saldırı İl Başkanımız Salih Demir ve İl Sekreterimiz Sacit Pişgin, parti il başkanlığı mescidinde bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası hastaneye kaldırılan arkadaşlarımızdan Sacit Pişgin kardeşimiz şehit oldu. Haince saldırıda vefat eden kardeşimize Allah’tan rahmet; aile, yakınları ve dava arkadaşlarına sabır diliyoruz. Saldırganları ve bu cürmün arkasındaki zalimleri lanetliyoruz! Olayın bir an önce açığa kavuşturulmasını bekliyoruz.” Paylaşımı yapıldı.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu