Yaşam

Göleli Vatandaş Fırınların Denetlenmesini İstiyor

Ardahan Göle’deki bazı fırınların kalitesiz un ve vasıfsız eleman kullanması nedeniyle fırından çıkan ekmekler yenilemez duruma geldi.

featured

Göleli Vatandaş Fırınların Denetlenmesini İstiyor

ARDAHAN – BHA

Ardahan’ın nüfus olarak en kalabalık ilçelerinden biri olan Göle’de son aylarda vatandaşlar fırınlarda satılan ekmek ürünlerinin yenilemez durumda kalitesiz ve hijyenden uzak olduğunu iddia ediyorlar. İlçedeki fırınların denetlenmesi için Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’e çağrıda bulundular.

İlçedeki ekmek sıkıntısını sosyal medya hesabından duyuran ve yetkililerden yardım isteyen Cumhuriyet Halk Partisi Göle İlçe Başkanı Recai Özalp, “Göle ilçesinde halk ağız tadıyla 8 lira 50 kuruş verdiği ekmeği yiyemez duruma geldi. Üçüncü sınıf ve kalitesiz unun işin ehli ve ustalık belgesi olmayan kişiler tarafından yoğrulan hamurun fırına girmesi ekmekteki kaliteyi düşürmektedir. Belediye Başkanlığı bu konuya derhal el atarak denetimleri sıklaştırarak, halkın bu şikâyetine kulak vermelidir. Gerekirse Halkın talebi olan Halk ekmeği kurmalı, vatandaşına kaliteli ve ucuz ekmek ulaştırmalıdır” dedi.

Göleli Vatandaş Fırınların Denetlenmesini İstiyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu