Yaşam

Fundacıón Mapfre Yetkilileri, Hatay Samandağ’da Depremzedeler İle Buluştu

Fundacıón Mapfre Yetkilileri, Hatay Samandağ’da Depremzedeler İle Buluştu

HATAY – BHA

Türkiye’de MAPFRE Sigorta iş birliğinde sosyal sorumluluk projeleri yürüten Fundación MAPFRE, Şubat ayında yaşanan deprem felaketinden etkilenen afetzedelere yönelik destek faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında MAPFRE Fundación sözcülerinden MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven’in yanı sıra MAPFRE Sigorta Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi Yıldırım Türe ve İBB İstanbul Vakfı Başkanı Perihan Yücel, Hatay Samandağ’da afetten etkilenen depremzede vatandaşlarımız ile bir araya geldi.

Fundación MAPFRE, Türkiye’de yaşanan ve Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre illeri de etkileyen deprem felaketinin ardından evlerini kaybeden vatandaşlarımızın barınma ihtiyacına yönelik ısıtıcılı konteyner ev sağladı. Hatay Samandağ’da oluşturulan yaşam alanına düzenlenen ziyarette, MAPFRE Sigorta ve İBB İstanbul Vakfı üst düzey yöneticileri ile birlikte Fundación MAPFRE gönüllüleri konteynerlerde yaşayan 25 aileyi yakından tanıma fırsatı bulurken, bölgedeki sıcak hava koşulları ve temel ihtiyaçlar göz önüne alınarak ailelerin yıllık ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenen hijjyen paketleri ve hava fanları da aileler ile paylaşıldı.

6 Şubat depreminde hayatına kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, “Arazisi düzenlenmiş, altyapısı ve ısınma sistemi hazır bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim edilen konteyner evlerin, biraz da olsa yaraları sarması ve iyileşmeye yönelik bir adım olması umut verici. Vakfımız Fundación MAPFRE ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yardım çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Konteyner alanımız ve deprem bölgelerine gerçekleştirdiğimiz yardım faaliyetleri süresince iş birliğinde olduğumuz İBB İstanbul Vakfı’na desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Samandağ’da depremzede vatandaşlarımız için oluşturduğumuz bu alandaki ihtiyaçları ve ailelerimizin durumunu takip etmeye devam edecek, destek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Depremin İlk Gününden İtibaren Destek Çalışmaları Yürütüldü

6 Şubat depreminin hemen ardından, depremden etkilenen bölgeler için yardım çalışmalarına başlayan Fundación MAPFRE, afet bölgelerine temel ihtiyaçların karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla battaniye ve uyku tulumları gönderdi. Deprem felaketi ile birlikte dünya çapında bir mikro bağış kampanyası da düzenleyen Fundación MAPFRE, yapılan her bağış karşılığında aynı miktarda bağış gerçekleştirerek depremzedeler için fon oluşturdu.

Bununla birlikte depremin ilk gününden itibaren MAPFRE Sigorta çalışanları, Fundación MAPFRE gönüllüleri olarak, ihtiyaç malzemelerinin deprem bölgelerine ulaştırılmasına destek olmaya devam ediyor.

 

Fundación Mapfre Hakkında

1975 yılında kamu menfaatine katkıda bulunmak amacıyla MAPFRE S.A. tarafından kurulmuş olan Fundación MAPFRE, kar amacı gütmeyen bir vakıf olmakla beraber, aynı zamanda MAPFRE S.A.’nın çoğunluk hissedarıdır. Vakfın faaliyetleri, kazaları önleme ve yol güvenliği, sağlık teşvik, sigorta ve sosyal güvenlik, kültürel faaliyetler ve toplumsal gelişim alan çatıları altında yürütülmekte olup, paydaş kurumlar aracılığıyla çeşitli sosyal sorumluluk projeleri desteklenmekte ve geliştirilmektedir. Vakıf, dünya çapında gerçekleştirmekte olduğu tüm sosyal sorumluluk projelerinde olduğu gibi MAPFRE Sigorta aracılığıyla ve iş birliğiyle Türkiye sınırları içerisinde hayata geçirilen faaliyetlerde de kendi adıyla yer almaktadır. Fundación MAPFRE, MAPFRE Sigorta iş birliğiyle Türkiye’de birçok sürdürülebilir sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu