Ekonomi

Fındıkta Hasadı Kolaylaştıran Proje

Fındıkta Hasadı Kolaylaştıran Proje

“Fındık Dalda Aklın İşçide Kalmasın” Projesi başladı, işçi ve işveren bu projeyi sevdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından 4 yıl önce fındık bahçe sahiplerinin kolaylıkla yerli işçi bulmasını sağlamak amacıyla başlatılan “Fındık Dalda Aklın İşçide Kalmasın” projesi bu yıl da devam ediyor. Projeye yeni sezon öncesi başvurular başladı.

 

Türkiye’nin en çok fındık üreten ili Ordu’da fındık bahçeleri, ilaçlama, gübreleme ve temizlik çalışmalarının ardından hasat dönemine hazırlanıyor. İl dışında yaşayan Ordulu vatandaşlar da yeni fındık sezonu için Karadeniz’e gelme planlaması yapıyor.

Ordu’nun en önemli tarım ürünü olan ve Türkiye’nin ihracatında büyük paya sahip olduğu fındıkta hasat dönemi öncesi üreticileri en çok düşündüren ise işçi bulma konusu oluyor. Sosyal belediyeciliğe büyük önem veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, 4 yıl önce hayata geçirdiği üretici ile işçiyi buluşturan “Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesiyle üreticilere bu anlamda büyük kolaylık sağlarken vatandaşlara da istihdam imkânı sunuyor.

İŞÇİ VE İŞVEREN BAŞVURULAR BAŞLADI

 

“Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesinden fındık bahçesi sahipleri, fındık hasat işçileri ve fındık hasat işçisi olmak isteyenler ücretsiz yararlanabilecek. Fındık bahçesi sahipleri, işçiler ve işçi olmak isteyenler, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 0 (452) 233 40 40 numaralı hattı arayarak ya da www.uretenordu.com adresinden platform merkezine ulaşarak kayıt ve talep oluşturabilecek.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu