Politika

Fethiye Kaymakamı Değişti

Fethiye Kaymakamı Değişti

MUĞLA/S. Cemal SÜZEROĞLU – BHA

Daha önce İmranlı (Sivas),Tut (Adıyaman), Genç (Bingöl), İvrindi(Balıkesir), Yumurtalık (Adana) ilçelerinde kaymakamlık ve Adana ilinde Vali yardımcılığı yapan 1971 doğumlu Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

İSMAİL HAKKI ERTAŞ KİMDİR?

1971 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladıktan sonra 1989 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1993 yılında bitirdi.

1996 yılının Aralık ayında İçişleri Bakanlığı’nda Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırası ile Kastamonu’da il stajını, Ankara’da merkez stajını, İnebolu’da Kaymakam Refikliği stajını, Nevşehir’de teftiş stajını ve Folkestone (İngiltere) yurtdışı stajını bitirdi. İngiltere’den döndükten sonra Eskişehir’in Beylikova ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Vekalet görevini takiben Milli Güvenlik Akademisini 46. dönem müdavimi olarak tamamladı. Bu arada Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde lisansüstü eğitimini bitirdi.

Daha sonra sırasıyla İmranlı (Sivas) ,Tut (Adıyaman), Genç (Bingöl), İvrindi(Balıkesir), Yumurtalık (Adana) ilçelerinde kaymakamlık ve Adana ilinde Vali yardımcılığı yaptı. İngilizce bilen İsmail Hakkı Ertaş evli olup iki çocuk babasıdır.

Fethiye Kaymakamlığı görevinde bulunan İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman’ın da Balıkesir Vali Yardımcısı olarak atandığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu