Spor

Federasyondan ‘Naz Arıcı’ Açıklaması

Birçok Ardahanlının sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma, Türkiye Buz Pateni Federasyonundan yalanlama geldi. Birçok Ardahanlının sosyal medya hesabından yaptığı “Posof’lu hemşerimiz Naz Arıcı, Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonasında 5. Kez Dünya Şampiyonu oldu” paylaşımına federasyondan yalanlama geldi.

featured

Federasyondan ‘Naz Arıcı’ Açıklaması

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

ISU Dünya Şampiyonası’nda 2019 yılında Rusya adına yarışan Alina Zagitova, 2021’de Rus Anna Shcerbakova, 2022 ve 2023 yılında ise Japon sporcu Kaori Sakamato’nun kategori birincisi olduğu belirtilen açıklamada, 2020’de pandemi nedeniyle şampiyonanın iptal edildiği vurgulandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Düzenlenmiş olan yarışmalarda Türkiye adına yarışmış herhangi bir kadın sporcumuz bulunmamaktadır. Yetişkinler kategorisinde buz pateni sporunu sevdirmek ve teşvik etmek amacıyla ISU’nun desteklediği yaş aralığı 28 ve üstü olarak belirlenmiş, amatör, yetişkin, elit kategorisi adı altında yarışmalar düzenlemektedir. En son yapılan ISU’nun desteklediği uluslararası yetişkinler yarışması 15-20 Mayıs 2023’te Almanya’nın Oberstdorf kentinde düzenlenmiş olup Naz Arıcı, kendi kategorisinde dereceye girmiştir. Düzenlenen bu yarışmaya katılım tamamen bireysel olup Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından hiçbir maddi ve resmi işleme tabi değildir. Çeşitli medyalar aracılığıyla “Buz Pateni Dünya Şampiyonu” olarak yapılan beyanın doğruluğu olmamakla birlikte federasyonumuz buz pateni branşında kurulduğumuz günden itibaren herhangi bir dünya şampiyonumuz bulunmamaktadır.”

Federasyondan ‘Naz Arıcı’ Açıklaması

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu