Yaşam

Eyyübiye Belediyesi İlçeyi Doğalgazla Buluşturdu

Eyyübiye Belediyesi İlçeyi Doğalgazla Buluşturdu

ŞANLIURFA – BHA

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un talimatlarıyla vatandaşlar doğalgaz ile buluşuyor. Eyüpnebi Mahallesi Komiser Şakir Caddesi üzerindeki binalarına doğalgaz çektirmekte geç kalan ev sahiplerinin başvurularını tamamlamaları üzerine hızla adrese yönelen ekipler, güvenlik tedbirlerini alarak başladıkları kazı çalışmalarını kısa bir sürede tamamlarken, henüz evlerine gaz çektirmeyen vatandaşlara da acele etmeleri için çağrısında bulundu.

“Kış Boyunca Rahat Ettik”

Aynı cadde üzerinde binası olan bir vatandaş, kendi evine geçen yıl gaz çektirdiğini ve kullanmaya başladığını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın evlerde kullanılan doğalgazı bir yıl ücretsiz yapması nedeniyle ben bu ay sadece 20 lira doğalgaz faturası ödedim. Kış boyunca da rahat ettik. Komşularımız bunu görünce onlar da bir an önce evlerine gaz çektirmek için harekete geçtiler. Bu hizmetin mahallemize gelmesinde öncü olan Başkanımız Mehmet Kuş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Eyyübiye’de geçen yıl doğalgaz ulaştırılan mahallelere bu yıl da Akabe, Direkli, Akşemsettin ve 15 Temmuz Mahalleri’nin ilave edilmesiyle, ilçenin yüzde 60’ından fazlasına gaz ulaştırılmış olacak. Gaz ulaştırılan mahallelerdeki yol yenileme çalışmalarının ise yüzde 95 seviyesinde olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu