Asayiş

Evi yanan vatandaş perişan

Evi yanan Kaya ailesi devletten yardım bekliyor.

Didim’de geçtiğimiz günlerde çıkan yangında evinin büyük bölümü yanarak kullanılamaz hale gelen Kaya ailesi devlet kurumlarından yardım bekliyor. Baba Kani Kaya komşularda kaldıklarını ifade ederek “5 gündür dışarıdayız. Yardım istiyoruz çağrımıza cevap vermiyorlar.” diyerek sitem etti.

Didim Cumhuriyet Mahallesi 2231 sokak No:22 adresinde 8 Temmuz Cumartesi günü Kani Kaya ve ailesinin yaşadığı apartman dairesinde elektrik prizinden çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.

Olayın ardından evleri kullanılamaz hale gelen Kaya ailesine, karşı komşusu kapılarını açtı. Elektrik tesisatı, kapı ve pencereleri kullanılamaz hale gelen ve tüm evin dumandan kapkara olduğu binaya giremeyen Baba Kani Kaya devlet kurumlarına başvurdu.

Engelli raporu bulunan ve kalp hastası olan Kani Kaya, Didim Kaymakamlığına ve Didim Belediyesine yardım için başvuruda bulunurken acil bir sonuç çıkmamasından dolayı sitem ederek yardım istedi.

Basına konuşan Kani Kaya “Cumartesi günü yangın çıktı; İtfaiye geç kaldı evin durumu ortada. Pazartesi günü Kaymakamlığa gittim; dilekçesini doldurdum. Kurula sokacağız diyerek gönderdiler. Belediyeye geçtim. Belediye personellerinden  bir bayan, binlerce mağdur var sana yardımda bulunamayız dedi ve bana yardım kolisi verdi. Ben 5 gündür dışarıdayım. Bana yardım kolisi verelim dediler. Ben yardım değil, evim yanmış benim. Devletten bana el uzatılmasını bekliyorum. Mağduriyetimin giderilmesi için sizlere başvurdum.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu