Spor

EURO 2032’in ev sahibi yarın belli oluyor! Avrupa Şampiyonası Türkiye’de düzenlenecek mi?

EURO 2032’in ev sahibi yarın belli oluyor! Avrupa Şampiyonası Türkiye’de düzenlenecek mi?

BHA SPOR SERVİSİ

UEFA Yönetim Kurulu’nun 10 Ekim’de TSİ 10.30’daki toplantısının ardından, aday ülkeler son sunumlarını gerçekleştirecek. EURO 2028 ve EURO 2032 ev sahiplerinin açıklanacağı tören ise TSİ 13.00’te başlayacak.

Türkiye EURO 2028 adaylığından çekildi

EURO 2032 için Türkiye ve İtalya’nın ortaklaşa düzenleme kararının ardından Türkiye, EURO 2028 adaylığından çekildi ve Birleşik Krallık ile İrlanda Cumhuriyeti’nin ortak adaylığı karşısında aday kalmadı.

Türkiye’nin futbol elçisi Volkan Demirel oldu

Türkiye-İtalya adaylık sunumunda Türkiye Futbol Federasyonu’nu sahnede Başkan Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, Genel Sekreter Kadir Kardaş ve Türkiye’nin EURO 2032 adaylığındaki futbol elçisi olan Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel temsil edecek. İtalya Futbol Federasyonu’nu temsilen ise delegasyonda Başkan Gabriele Gravina, Genel Sekreter Marco Brunelli, EURO 2032 Proje Müdürü Antonio Talarico, İtalya Millî Takımı’nın Kafile Başkanı ve İtalya’nın EURO 2032 adaylığındaki futbol elçisi olan Gianluigi Buffon ve İtalyan TV sunucusu Ilaria D’Amico yer alacak.

Ev sahiplerinin açıklanacağı törende, TFF’yi temsilen İsviçre’ye gidecek delegasyonda Onursal Başkan Şenes Erzik, 1. Başkan Vekili İbrahim Burkay, 2. Başkan Vekili Yalçın Orhan, Başkan Vekili Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri Müslüm Özmen, Ali Düşmez, Erman Kalkandelen, Ramazan Üçdan ve Şafak Müderrisgil de yer alacak.

EURO 2028 ve EURO 2032 Ev Sahipleri Açıklanma Töreni, Türkiye Futbol Federasyonu’nun sosya medya mecralarındaki hesaplarından canlı yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu