Politika

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı.

 

İstiklaline âşık bir milletin şanlı direniş destanı yazdığı 15 Temmuz, belleklerimize ve yüreklerimize kazınmış bir zaferdir.

FETÖ’cü hainler milli birliğimizi ve devletimizin bekasını alçakça hedef almış, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu ve liderliği, aziz milletimizin de cesareti sayesinde bozguna uğratılmıştır.

Milletçe iftihar ettiğimiz o gece “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”“Bayrak inmez, ezan dinmez” nidalarıyla yeri göğü inleten milletimizle birlikte omuz omuza mücadele veren Emniyet Teşkilatımız da ölümsüz destanda üzerine düşeni yapmanın ve milletine mahcup olmamanın onurunu yaşamıştır.

Hayasızca akını durdurmak için göğsünü siper eden 63’ü Emniyet mensubu 253 şehidimiz, gazilerimiz ve vatan-bayrak-millet aşkıyla sokaklara dökülen ve en ağır silahlara meydan okuyan milletimiz o gecenin ölümsüz kahramanlarıdır.

Onlar sayesinde aydınlık bir sabaha uyanılmış, hainlere ağır bir tokat indirilmiştir.

178 yıllık tarihi boyunca milletine sadakatle ve aşkla hizmet eden Emniyet Teşkilatımız, hiç şüphesiz ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da harici ve dahili tüm ihanet odaklarına karşı mücadelesini kesintisiz bir şekilde sürdürme kararlılığındadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu