Ekonomi

DOKAP Başkanından Ziyaret

DOKAP Başkanından Ziyaret

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’den Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan’a Ziyaret

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan’ı Ziyaret ederek Yürütülmekte olan projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Arslan ,’’Rize Ziraat Odası olarak DOKAP Başkanımızın bizlere yaptığı bu ziyaret bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum, dedi.

 

Arslan, yaptığı değerlendirmelerde şu ifadelere yer verdi,’’ DOKAP Başkanımızla yaptığımız görüşmeler ve çalışmalar neticesinde Fatih Mahallesinde Mülkiyeti Odamıza ait olan 15 dönümlük sera ve proje alanında yapılması planlanan ‘SERADA ÇELİKLEME YÖNTEMİYLE KLON ÇAY FİDANI YETİŞTİRME PROJESİ’ üzerinde çalışmalar ve ön görü ortaya koyduk. Bu konuda arazi üzerinde proje kapsamında çok yönlü bir sera sistemi için yer düzenlemelerini yaparak hazır hale getirdik. Yaklaşık 600 metrekare üzerinde yapılacak olan proje detayları için sahada çalışan personellerimizden gelen bilgiler neticesinde önümüzdeki günlerde çalışmalarımız devam edecek,’’ şeklinde konuştu.

 

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin,’’ DOKAP olarak Rize Ziraat Odasının çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Başkan Bünyamin Arslan’ın yapılacak olan projeyle ilgi sahada ’ki çalışmaları yakından takip ettiğini biliyoruz. Özellikle Rize ölçeğinde yapılacak olan ‘SERADA ÇELİKLEME YÖNTEMİYLE KLON ÇAY FİDANI YETİŞTİRME PROJESİ’ bana göre Rize Ziraat Odası için güzel bir adım olacaktır. Bundan sonraki yapacağı projelerde ise , atıkları bu temel yol gösterici olacağını düşünüyorum, ’ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu