Spor

Dechatlon Başkent Granfondo Bisiklet Turu Start Aldı

Dechatlon Başkent Granfondo Bisiklet Turu Start Aldı

BHA SPOR SERVİSİ

Dünyanın önemli başkentlerinde düzenlenen Granfondo Bisiklet Yarışması bu yıl 10 Eylül’de Ankara’da yapıldı.

Dechatlon Başkent Granfondo Bisiklet Yarışı, Dechatlon’un isim sponsorluğu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Ankara Ticaret Odası ve Ankara Kent Konseyi’nin destekleriyle düzenlendi.

Başkent Granfondo Bisiklet Turu’nun start törenine AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’da katıldı.

Başkent Granfondo Bisiklet Turu İki Parkurdan Oluşuyor

Sporcular Dechatlon Başkent Granfondo Bisiklet Yarışı’nda uzun ve kısa olmak üzere iki parkurda yarışıyor.

Sporcular, uzun parkurda 99 km, kısa parkurda ise 50 km uzunluğunda mesafeyi kat edecekler. Her iki parkur da Mevlana Bulvarından start alacak ve Ankamall’de son bulacak.

Uzun parkurda yarışacak olan sporcular sabah saat 09.00’da Mevlana Bulvarı’ndan start alıp, Bahriye Üç Ok Caddesi, Dögol Caddesi, Anıt Caddesi, Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi, Maraşal Fevzi Çakmak Caddesi, Haymana Yolu Bulvarı, Topaklı Mahallesi, Velihimmetli Mahallesi, Koparan Mahallesi, Tulumtaş Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarlarını geçip Mevlana Bulvarı’ndan (Gölbaşı yönü istikametinde) Anka Mall’e gelerek yarışı 12.50’de tamamlayacak.

Kısa parkurda yarışacak olan sporcular saat 09.10’da Mevlana Bulvarı’dan start alıp, Bahriye Üç Ok Caddesi, Dögol Caddesi, Anıt Caddesi, Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi, Maraşal Fevzi Çakmak Caddesi, Haymana Yolu Bulvarı, 612 Cadde, Kızılcaşar Yolu, 2881 Cadde, 2855 Cadde, İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarlarını geçip Mevlana Bulvarı’ndan (Gölbaşı yönü istikametinde)  Anka Mall’e gelerek yarışı 11.30’da tamamlayacak.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu