Yaşam

Cumhuriyetin Kızları Zirvede

Cumhuriyetin Kızları Zirvede

İsterse Yapar sloganıyla yola çıkan Kotex Türkiye’nin Cumhuriyetimizin 100.yılında hayata geçirdiği Cumhuriyetin Kızları projesi, genç kadınların başarılarıyla ses getirmeye devam ediyor. Tamamı deprem bölgesinden gelen ve üniversitede öğrenim gören Cumhuriyetin Kızları, Gelecek İçin Yelken Açıyoruz ekibiyle Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışları Halikarnas 100. Yıl Kupası ayağında üniversiteliler ve kadınlar Kategorisinde 2 birincilik kupasını evine götürdü.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü organizasyonunda gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışları’nın Halikarnas 100. Yıl Kupası ayağı tamamlandı. Bodrum-Marmaris, Marmaris-Koyiçi ve Marmaris-Bodrum rotalarında düzenlenen yarışlarda 14 ülkeden 45 takım yer aldı. 450’den fazla sporcu 3 etapta 250 mil yol kat etti. Kotex Türkiye’nin yarışlara hazırladığı, deprem bölgesinden gelen ve daha önce hiç denize açılmamış kadınlar, Gelecek İçin Yelken Açıyoruz ekibiyle yarışlarda büyük bir başarı kazandı.

Ekip, 3 ayaktan oluşan organizasyonda; Kadınlar ve Üniversiteliler Kategorilerini birinci sırada tamamlayarak çifte kupanın sahibi oldu. Milli sporcu Murat Tan liderliğinde yarışan Cumhuriyetin Kızları, bir önceki yarış olan Marmaris MIYC 2023 Kış Trofesi’nde de 4 kupanın sahibi olmuştu.

Kotex Türkiye; bugüne kadar 7 bin 500 kızın başvurduğu Cumhuriyetin Kızları projesinde, 29 Ekim’e kadar 100 kadını denizle buluşturmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu