Politika

Cevdet Yılmaz Diyarbakır Anneleriyle Bir Arada

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır ziyaretinde HDP il başkanlığı binası önünde, 3 Eylül 2019’dan beri eylem yapan Diyarbakır annelerini  ziyaret etti. Yılmaz, ailelere desteklerini dile getirerek terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini vurguladı.

featured

Cevdet Yılmaz Diyarbakır Anneleriyle Bir Arada

Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında HDP il başkanlığı binası önünde nöbet eylemini sürdüren Diyarbakır annelerini ziyaret etti.

Yılmaz, ailelerin sabırla ve kararlılıkla çocuklarını terör örgütünden kurtarmak için gösterdikleri çabayı takdir ettiğini belirtti. ”Annelerin evlatlarına duyduğu özlem ve hasret hiçbir ideolojiden daha kıymetli değildir.” dedi.

Terör örgütleri ve uluslararası çevrelerin Türkiye’nin birliğini ve huzurunu hedeflediğini vurgulayan Yılmaz, terör örgütlerinin asıl maliyetini bölge halkının ödediğini söyledi. Aynı zamanda terörün demokratik ortamı zehirlediğini ve kalkınmayı engellediğini de belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Diyarbakır annelerinin sadece evlatları için değil, ülkenin demokrasisi, huzuru ve kalkınması için de nöbet tuttuklarına dikkat çekti.

Yılmaz, evlat nöbetini 1447 gündür sürdüren aileleri tebrik ederek, terörle mücadeleyi sürdüreceklerini ve Türkiye’nin birliğine, beraberliğine sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

Cevdet Yılmaz Diyarbakır Anneleriyle Bir Arada

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu