Yaşam

Büyükşehir’den Bursa’ya ‘Yeşil’ Yatırım

Büyükşehir’den Bursa’ya ‘Yeşil’ Yatırım

Hasan ÖZDEMİR/BURSA – BHA

‘3 milyon metrekare yeni yeşil alan hedefiyle’ şehre büyük ölçekli parklar kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi’de 4 dönem belediye başkanlığı yapan merhum Mehmet Turgut Ünlü’nün de adını taşıyan 66 bin metrekarelik Şehit Erhan Öztürk Parkı’nı, daha kullanışlı hale getirerek vatandaşların hizmetine sunucak.

Parkta çalışmaların startı verilirken, bütün alanın aydınlatması, yeşil alanların otomatik sulama sistemine dönüştürülmesi, sert zemin yenileme ve onarım çalışmalarına başlandı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çevreyle alakalı önemli yatırımlar yaptıklarını ve bu konuda çok iddialı olduklarını belirtti.

“Özellikle yeşille anılan şehrimizi daha da yeşile bezeyebilmek için 17 ilçemizde de 3 milyon metrekare yeşil alan hedefimiz doğrultusunda önemli çalışmaları hayata geçiriyoruz. Şu an içinde bulunduğumuz park da aslında yıllardır Orhangazi’ye hizmet etmiş fakat özellikle son yıllarda yapılamayan revizyonlardan dolayı da özelliğini kaybetmiş atıl bir park. 66 dönümlük, içinde vatandaşların huzur içinde dinlenebileceği, çok güzel ağaçlarla kaplı bir alan. Aynı şekilde amfi tiyatrosu var. Farklı kafe mekanları var. Fakat yeşili de, yürüyüş yolları da, bordürü de, amfi tiyatrosu da eskimiş ve kötü durumda. Yenileme çalışmalarına başladık. Nasip olursa tamamını Eylül sonu itibariyle bitirmiş olacağız. Çalışmalarımızla birlikte halkımızın rahatça dolaşabileceği, daha güvenli 7/24 güvenlik olan, aydınlatmasıyla, sulama sistemleriyle, yürüyüş yollarıyla daha güvenli bir hale getirmiş olacağız. Hemşehrilerimiz burayı tekrar keşfedecekler”

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın da Büyükşehir Belediyesi’nin her alanda olduğu yeşil alanlar konusunda da Orhangazi’ye destek verdiğini belirterek, Başkan Aktaş ve ekibine teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu