Yaşam

BUSKİ ‘Su Kardeşliği’ Kapsamında Deprem Bölgesinde

BUSKİ ‘Su Kardeşliği’ Kapsamında Deprem Bölgesinde

BURSA/Hasan ÖZDEMİR – BHA

‘Su Kardeşliği Protokolü’ kapsamında Su Verimliliği Seferberliği çalışmalarının ilki Haziran’da Bursa’da, ikincisi ise Temmuz’da Yozgat’ta yapıldı. Su Kardeşliği Toplantıları çerçevesindeki üçüncü toplantı ise Ağustos ayı içerisinde Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi.

BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç, gerçekleştirdikleri yatırımlarla su kayıp kaçaklarını önlemede büyük başarılar elde ettiklerini söyledi.

Gülenç, geçen yıl Ankara’da Türkiye Belediyeler Birliği ev sahipliğinde düzenlenen ‘Belediye Su Kayıpları Çalıştayı’nda, yüzde 20’ler seviyesindeki kayıp-kaçak oranı ile Türkiye’deki en iyi su ve kanal idaresi seçildiklerini belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın her noktada kurumun önünü açtığını ve çalışmaları desteklediğini söyleyen Gülenç, sürekli gelişim ve teknolojik iyileştirme çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

BUSKİ Genel Müdürü Gülenç, elde edilen tüm deneyimleri ve kazanımları her toplantıda ve ortamda diğer su ve kanalizasyon idareleriyle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.

Toplantılara Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Karaaslan, Daire Başkanı Yusuf Başaran, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç, ŞUSKİ Genel Müdürü Muhammed Said Güllüoğlu, KASKİ Genel Müdürü Ahmet Kavak ve ilgili teknik personel katıldı.

Heyet, daha sonra altyapı çalışmalarını incelemek üzere saha ziyaretlerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu