Yaşam

Bursa Büyükşehir’den Gençlere Kamp Alanı

Bursa Büyükşehir’den Gençlere Kamp Alanı

BURSA/Hasan ÖZDEMİR – BHA

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Çelebi Mehmet Spor Kulübü arasında yapılan üçlü protokolle yaklaşık 10 bin 500 metrekarelik alanda tasarlanan kamp alanı, spor ve etkinlik alanlarından oluşacak bir yerleşke olarak planlandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz, Çelebi Mehmet Spor Kulübü yöneticileri ve vakıf başkanlarıyla birlikte gençlik Kampı olarak tasarlanan alanı gezdi. Başkan Aktaş, 12 olan gençlik merkezi ve millet kıraathane sayısını yakın zamanda arttıracaklarını da dile getirdi

“yaz ve bahar ayları başta olmak üzere hatta kışın bile gençlerimizin kamp yapabileceği, sporla alakalı eğitim alabileceği ortamlar oluşturmak istiyoruz. Bu noktada Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle Orhaneli Göynükbelen sınırları içerisindeki gençlik kampımızı bu yılsonuna kadar bitiriyoruz. Bunun yanında Karacaali Gençlik Kampımız var. Hasanağa’daki kadınlar kampımızın da inşaat çalışmaları başladı. Yine İznik’te geçen sene Türk Dünyası Göçebe Oyunları’nın yapıldığı alanda da yeni gençlik kampları için çalışmalarımız devam ediyor. Alaçam Kamp ve Çadır Alanını izcilerle alakalı yıllardır kullanıyoruz ve her yıl yüzlerce çocuğumuz oradan istifade ediyor”

Başkan Aktaş, gençlerin kamp, sportif müsabakalar yapabileceği, doğa gezileri düzenleyebileceği bir ortamı oluşturacaklarını belirtti.

“Hem çadırların hem de yemekhanesinin yer aldığı mescidiyle, lavabolarıyla, futbol ve basketbol sahalarıyla, amfi tiyatrosuyla doğaya azla zarar vermeden bir alan oluşturacağız. Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a ve önceki dönem Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Çelebi Mehmet Spor Kulübü arasındaki üçlü protokolle hazırladığımız bu projemizi en kısa zamanda bitirip Bursa’daki yaklaşık 600 bin gencinin istifadesine sunacağız. Gençlerimiz adına heyecanlıyım. 2024 yılı içerisinde de inşallah öğrenci kabulüne ve gençlerin haftalık periyotlar halinde kamp yapmasına imkanı sağlayacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu