Gündem

Bombalanan Gazze’den bağlandı; Oğlum Türkiye’ye emanet

Gazzeli Aktivist Anwar Ataullah, bombardıman altındaki bölgeden telefonla bağlandığı Türkiye’deki bir TV programında duygusal bir mesaj gönderdi. Ataullah “Oğlum Ziya Denizli’de Pamukkale Üniversitesi’nde okuyor. Bize bir şey olursa ona iyi bakın” dedi.

featured

Bombalanan Gazze’den bağlandı; Oğlum Türkiye’ye emanet

Genel Yayın Yönetmenliğini Bünyamin Erdemir’in yaptığı tvturk.net ‘Dün Bugün Yarın’ isimli programa bağlanan Gazzeli aktivist Anwar Ataullah, zor durumda olduklarını söyleyerek yardım çağrısında bulundu.

 

“Türkiye Cumhuriyeti bizi yalnız bırakmasın”

Filistin’in başkenti Gazze’de zor durumda olduklarını söyleyerek yardım isteyen Anwar Ataullah, “Ben Amwar Ataullah Gazze’den sesleniyorum bugün cuma günü ekimin 13’üncü günündeyiz. Savaşın yedinci günündeyiz ve şu anda durum Gazze’de gerçekten çok kötü. Şimdi Birleşmiş Milletlere İsrail tarafından bir mesaj gelmiştir; ‘Özellikle Gazze Vadisi kuzeyinde kalan insanlar taşınsınlar, Gazze Vadisi güneyine gitsinler’. Gerçekten durum çok zor, bugünden sonra ben sizlere cevap vermezsem ya ölmüşüz ya evlerimizi terk etmişiz demektir. Bunun için Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti bu sefer bizi yalnız bırakmasın. Gerçekten durum o kadar zor ki anlatılmaz yaşanır. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar bebekler… Durum gerçekten anlatılmaz yaşanır. Televizyonda gördüğünüz çekimler gerçeğin yüzde 10’ununu bile yansıtamaz. Biz Allah’a güveniyoruz ondan sonra sizlere güveniyoruz. Bir şey yapmaya çalışın çünkü bu sefer Gazze’yi imha ederlerse, haritadan silerlerse Müslümanların durumu daha zor olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bombalanan Gazze’den bağlandı; Oğlum Türkiye’ye emanet

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu