Yaşam

Bingöl’de TYP Kapsamında 354 Kişi Alınacak

Bingöl’de TYP Kapsamında 354 Kişi Alınacak

BİNGÖL – BHA

İş-Kur Bingöl İl Müdürü Cevdet Baycuman, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 19 kişi, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine 335 kişi olmak üzere toplam 354 kişinin işe alınacağını açıkladı.

Noter Kuraları 1 Eylül’de

25 Ağustos’ta başlayan başvuruların 29 Ağustos’ta sona ereceğini belirten Baycuman; “Asil ve yedek katılımcılar noter kurası ile belirlenecektir. Noter Kuraları 1 Eylül 2023 tarihinde çekilecektir. Başvurular İl Müdürlüğü, İŞKUR e-şube, e-Devlet ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Programları 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak, 10 Haziran 2024 tarihinde sona erecektir” dedi.

Başvuru Şartları

Baycuman, katılımcı şartlarını ise şöyle sıraladı:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almamak, Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç), Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir., Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (17.103,48 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz., TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu