Politika

Batuhan Mumcu Bakan Yardımcısı oldu

Bakan Yardımcılıklarına Atama Kararları Resmi Gazete’de yayınlandı. Erzincanlı Batuhan Mumcu Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirildi.

 

Cuhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önce yeni Kabine oluşturuldu. Ardından ise atanan Bakanların yardımcılarının ataması yapılmaya başladı. Bu kapsamda 22 Haziran 2023 tarihinde Bakan Yardımcılıklarına Atama Kararları Resmi Gazete’de yayınlandı. Bir çok Bakanlığı yeni atamalar yapıldı. Bu atamalardan biriside Kültür ve Turizm Bakanlığına yapıldı. Uzun yıllardır Kültür ve Turizm Bakanlığında Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Batuhan Mumcu, bu karar ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirilmiş oldu.

 

Batuhan Mumcu kimdir?

Batuhan Mumcu, ilk, orta ve lise eğitimini 1983 yılında doğduğu Erzincan’da tamamladı.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini Atılım Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

Doktora eğitimine Hacı Bayram Veli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde devam etmektedir.

 

Mumcu, özel sektördeki çeşitli deneyimlerinin ardından, T.C. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığında Danışman olarak görev yaptı.

 

2016-2018 yılları arasında T.C. Başbakanlık (Başbakan Yardımcılığı) bünyesinde Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığında Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı.

Vekaleten Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevinde de bulunan Mumcu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinin kurulduğu 2018 yılından bu yana T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğünü yürütüyor..

 

Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Mumcu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Batuhan Mumcu 22.06.2023 tarihli resmi gazetede yayınlanan Bakan yardımcıları ataması ile Özel Kalem Müdürlüğü görevi yürüttüğü KÜltür ve Turizm Bakanlığında Bakan yardımcılığı görevine getirildi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu