Spor

Başkent’in Şampiyon Takımı FOMGET Yeni Sezonda İddialı

Başkent’in Şampiyon Takımı FOMGET Yeni Sezonda İddialı

ANKARA – BHA

Futbolu kadınlara sevdiren ve elde ettikleri başarılarla adını tüm Türkiye’ye duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) Kadın Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına başladı. FOMGET, hem Avrupa’da hem de ligde başarılı bir sezon geçirerek kupayı kaldırmayı hedefliyor.

Yeni Transferlerle Yeşil Sahaya Çıktı

Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluk kupasını Başkent’e getiren FOMGET Kadın Futbol Takımı, yeni sezonda da Ankara’yı başarılı bir şekilde temsil etmek için hazırlıklarına başladı. Yeni sezon için antrenmanlarını Yenikent Osmanlı Stadı’nda gerçekleştiren FOMGET’in yeni transferleri Medine Erkan, Dilan Yeşim Taşkın, Vusala Seyfaddinova, Beyza Kocatürk, Gabrielle Diane Viviner ve Marin Award da sahada takım arkadaşlarıyla birlikte ter dökmeye başladı.

“Taraftarlarımız Bizi Yalnız Bırakmasın”

Avrupa’da ve Turkcell Kadınlar Futbol Ligi’nde başarı hedeflediklerini ve bu yolda taraftarlarının desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydeden başarılı sporcular “Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmasın” diyerek şunları söyledi:

FOMGET Kadın Futbol Takımı Sportif Direktörü Fahri Bayraktar hazırlıklara başladıklarını dile getirerek, ‘‘Yeni sezon hazırlıklarımıza başladık. Geçen seneki şampiyonluk ünvanımızı korumak ve UEFA’da tur atlamak istiyoruz” dedi.

FOMGET Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Siyaset Asgarov şampiyonluğu amaçladıklarını belirterek, “Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Bu sene de ligi şampiyon olarak tamamlamak istiyoruz ve Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

FOMGET Kadın Futbol Takımı Kaptanı Selda Akgöz, takımın hedeflerinden söz ederek, “Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Antrenmanlarımız gayet güzel geçiyor. Şampiyonlar Ligi’nde eleme turlarını geçerek gruplara kalmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

FOMGET Kadın Futbol Takımı futbolcusu Armisa Kuc hazırlıklara başladıklarını söyleyerek, “Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Şampiyonlar Ligi’ne hazırlanıyoruz. Çok iyi bir takımımız var ve Şampiyonlar Ligi’nde başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum” açıklamasında bulundu.

FOMGET Kadın Futbol Takımı Futbolcusu Tuğba Karataş ise, “Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Herkesin enerjisi çok yüksek ve sahayı çok özlemiş. Şampiyonlar Ligi’nde eleme maçlarını geçip daha da başarılı sonuçlar almayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu