Yaşam

Başkentin İlk Cittaslow Şehri Güdül ’de Temizlik Seferberliği Sürüyor

Başkentin İlk Cittaslow Şehri Güdül ’de Temizlik Seferberliği Sürüyor

TONBAK / GÜDÜL – BHA

Güdül belediye başkanı Muzaffer Yalçın, (BHA) muhabirine, ilçede başlattıkları temizlik seferberliğinin sürdüğünü söyledi.

Temizlik imamdandır felsefesiyle başlatılan temizlik seferberliğinin, mahallede herkesin evinin önünü temizlemesi gerektiğini anlatan belediye başkanı Yalçın, “İlçemiz, son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başladı. Güdül, Sakinliğin ve huzurun cazibe merkezi Ankara’nın en şirin ilçelerinden biridir. Güdül, Türkiye’nin 18.ci Cittaslow kenti olmuştur. Uluslararası Cittaslow ağına dâhil olmuş, bir ilçe olarak İç Anadolu Bölgesi ve Ankara’nın ilk Cittaslow kenti olmuştur.” Şeklinde konuştu.

Başlattığımız temizlik seferberliği ve diğer yaptığımız çalışmalar ile ilçeleri Güdül’ün başkentin insanlarını kucaklayan bir kent haline ve huzurun adresinde dinlenebilecekleri bir ortam oluşturma çabasında olduklarına değinen Belediye başkanı Muzaffer Yalçın, şunları kaydetti:

“Bu çalışmalar hep bir birini tamamlamaktadır. İlçemiz, Cittaslow Felsefesini benimsemiş olarak; yaşamaktan zevk alacak bir hızda yaşanması amacıyla insanların birbirleriyle iletişim kurabilecekleri, doğa ve tarihle bütünleşebilecekleri ortamları ile tüm Ankara, Türkiye ve Dünya ülkelerinden gelecek ziyaretçilerini misafir etmeye hazırdır ve ağırlamaktadır. Siz hale, Türkiye’nin 18.ci Başkentin ilk ve tek sessiz ve sakin şehrini görmediniz mi, Güdül tam size göre bir şehir. Herkesi bekliyoruz.”

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu